22-letni działacz PiS z państwową posadą. Tak szkalował opozycję

07.02.2023 18:33

Mający 22 lata Oskar Szafarowicz, działacz młodzieżówki PiS i twórca profilu "Okiem młodych", chwalącego rząd i krytykującego opozycję, dostał pracę w Krajowym Zasobie Nieruchomości – ustaliła Wirtualna Polska. Szafarowicz ma się tam zajmować promocją, a pracę dostał na podstawie konkursu na stanowisko młodszego specjalisty. W godzinach pracy wciąż jednak zajmuje się wychwalaniem rządu i szkalowaniem opozycji.

Młodzieżowiec PiS z państwową posadą
fot. Jakub Kaminski/East News, screen: Okiem Młodych/Twitter

Oskar Szafarowicz, 22-letni działacz młodzieżówki PiS, dostał państwową posadę w Krajowym Zasobie Nieruchomości – ustaliła Wirtualna Polska. Jak przekazała portalowi rzeczniczka KZN, Joanna Kołakowska-Koroluk, 1 lutego Szafarowicz został zatrudniony na podstawie konkursu na stanowisko młodszego specjalisty ds. promocji.

Wcześniej młody działacz z Forum Młodych PiS był jedną z twarzy "ofensywy" partii rządzącej w internecie, kierowaną do ludzi młodych. Szerzej dał się poznać jako twórca profilu "Okiem młodych", który jawni chwali inicjatywy rządu PiS, a w ostry, wręcz agresywny sposób, krytykuje aktywność opozycji.

22-letni działacz PiS z państwową posadą. Szkalował opozycję 

- Inicjatywa założenia kanału była całkowicie oddolnym pomysłem, który prowadzimy bez związków z partyjnymi przekazami czy bez kierowania ze strony polityków - mówił Wirtualnym Mediom Oskar Szafarowicz przy rozpoczynaniu przedsięwzięcia.

"Okiem młodych" wrzucało nagrania na TikToka. Twórcy potrafili przy okazji rocznicy podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow połączyć karykatury Hitlera i Stalina ze zdjęciem Władimira Putina, Angeli Merkel oraz Donalda Tuska. "Po pół roku istnienia profil ma na Twitterze 9,1 tys. obserwujących. W styczniu zniknął profil na TikToku (wg Szafarowicza stał się ofiarą ataku hakerskiego), nowe konto obserwuje dziś 321 osób" – czytamy.

Szafarowicz ma w KZN zajmować się prowadzeniem social mediów. - Wymagania stawiane przez KZN na tym stanowisku to przede wszystkim znajomość zasad poprawnej polszczyzny, umiejętność jasnego formułowania zdań w przekazie medialnym (tzw. "lekkie pióro"), sprawność i samodzielność w podejmowaniu wyzwań medialnych, a także znajomość mediów społecznościowych - przekazała WP.pl rzecznik państwowej osoby prawnej.

Dziennikarze wskazali jednak, że na razie na stronach KZN trudno znaleźć ślady działalności Szafarowicza, natomiast w godzinach pracy biura (8.15-16.15) działacz PiS jest aktywny na swoich prywatnych profilach w mediach społecznościowych. Opublikował tam wideo krytyczne wobec Rafała Trzaskowskiego, ale i wideo chwalące Przemysława Czarnka, a także m.in. podawał dalej posty posłów PiS oraz reklamował wspierającą rząd "Gazetę Polską Codziennie". Tylko we wtorek zdążył podać nagrania z ministrem Czarnkiem, uderzającym w opozycję w Sejmie.

oskar-czarnek
fot. screen: Twitter.com

Działacz młodzieżówki PiS odniósł się do artykułu na jego temat w sieci. "Który paragraf KK (Kodeksu karnego, przyp.) zabrania studentowi prawa, trudniącemu się (na niepełny etat) promocją, dodatkowo angażować się w życie publiczne i w prywatnych social mediach promować wartości i poglądy, których się nie wstydzi?" - napisał Szafranowicz na Twitterze.

loader

RadioZET.pl/Wirtualna Polska