Obserwuj w Google News

80 mln zł na psychiatrię dziecięcą. Posłowie PiS odrzucili poprawkę

2 min. czytania
19.01.2021 18:43
Zareaguj Reakcja

Posłowie PiS w trakcie obrad komisji finansów odrzucili poprawkę Senatu, przeznaczającą 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą. ''Chcecie pomóc, czy nie chcecie?'' - zapytała na Twitterze posłanka KO Marta Golbik.

Jarosław Kaczyński
fot. Jakub Kaminski/East News

Psychiatra dziecięca w Polsce nie otrzyma dodatkowych 80 mln złotych. We wtorek 19 stycznia posłowie PiS na komisji finansów odrzucili poprawkę Senatu - poinformowała w mediach społecznościowych Marta Golbik, posłanka Koalicji Obywatelskiej. 

Wcześniej przeciwko poprawce głosowali również senatorowie PiS. Wśród nich byli lekarze: Dorota Czudowska, Rafał Ślusarza, Stanisław Karczewski, Bogusława Orzechowska, Grzegorz Czelej, Margareta Budner i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Psychiatria dziecięca. W środę premier i minister zdrowia zaprezentują program wsparcia 

Podczas sesji pytań i odpowiedzi, w której obok prezydenta udział wzięli również minister zdrowia Adam Niedzielski oraz szef KPRM, pełnomocnik rządu ds szczepień Michał Dworczyk, padło m.in. pytanie, dlaczego w kraju, w którym około 630 tys. dzieci wymaga wsparcia psychiatrycznego i psychologicznego w pięciu województwach nie funkcjonuje żaden oddział psychiatryczny dla dzieci w kryzysie.

Andrzej Duda odpowiedział, że ta kwestia była już poruszona w poprzednim tygodniu podczas spotkania z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem. Jak dodał, zagadnienie to będzie jeszcze w tym tygodniu przez premiera i ministra omawiane. - Ta kwestia jest w tej chwili poruszana, jest podjęta jako kwestia bardzo ważna w działalności polskiego rządu, także w mojej działalności, a szczegóły będą podane państwu do wiadomości jeszcze w tym tygodniu - powiedział prezydent.

Dodał, powołując się na Dworczyk, że informacje w tej kwestii podaną zostaną "nawet jutro". Wcześniej we wtorek Dworczyk poinformował, że w środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawią program wsparcia psychiatrii dziecięcej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl