Obserwuj w Google News

Andrzej Duda ujawnił, którą ze szczepionek na Covid-19 otrzyma

2 min. czytania
23.04.2021 20:42
Zareaguj Reakcja

Wraz z żoną mamy być zaszczepieni w poniedziałek - poinformował w Polsat News prezydent Andrzej Duda, który w piątek zarejestrował się jako urodzony w 1972. Dodał, że zaszczepi się szczepionką firmy Moderna.

Andrzej Duda
fot. Twitter.com/Andrzej Duda

Andrzej Duda był pytany w piątek w Polsat News, czy już się zaszczepił. Odpowiedział, że na razie się tylko zarejestrował, bo wypadał dzień rejestracji jego rocznika. - W poniedziałek mamy być szczepieni. Żona również dziś się zarejestrowała - poinformował.

Prezydent dodał, że został zapytany, czy zgadza się na szczepionkę firmy Moderna. - Powiedziałem, że skoro taką proponują, to się zgadzam. Żona nie wiem, na jaką się zgodziła - powiedział. 

Andrzej Duda w koszulce z napisem "Vintage 1972"

Duda skomentował też fakt opublikowania na Twitterze zdjęcia w koszulce z napisem "Vintage 1972" i narysowaną kasetą magnetofonową. 

"Jak opublikowałem zdjęcie na Twitterze w tej podkoszulce, to powiem jako ciekawostkę, że ja jakiś czas temu te podkoszulki kupiłem i dla siebie, i dla Agaty, dlatego że my oboje jesteśmy z rocznika 1972. Mnie się te koszulki bardzo spodobały. Dla niej oczywiście kupiłem damską, taką bardzo podobną do mojej, ale nie taką samą. I żona dzisiaj przyszła do mnie i trochę miała pretensje: Dlaczego mi nie powiedziałeś, to ja też bym się przebrała w tą koszulkę, zrobilibyśmy sobie zdjęcie razem..." - opowiadał prezydent.

Redakcja poleca

Od piątku na szczepienie przeciwko Covid-19 mogą się rejestrować osoby urodzone w 1972 roku. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię, SMS-em lub w punktach szczepień. Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie i każdego dnia zapisywać na szczepienia będą mogły się dwa roczniki. Z kolei od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki. Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie.

RadioZET.pl/Polsat News/PAP