Obserwuj w Google News

Beata Szydło ma nową funkcję. "Jest zaszczytem i wielkim obowiązkiem"

1 min. czytania
13.04.2021 12:59
Zareaguj Reakcja

Beata Szydło zasiądzie w radzie Muzeum Auschwitz. Była premier na nowe stanowisko została powołana przez wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego. 

Beata Szydło
fot. Pawel Wisniewski/East News

Beata Szydło znalazła się wśród dziewięciu nowych członków rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu na kadencję w latach 2021–2025. Oprócz byłej premier zasiądą w niej: Bogdan Bartnikowski, dr hab. Grzegorz Berendt, prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, prof. Edward Kosakowski, prof. dr hab. Stanisław Krajewski, dr Marek Lasota, ks. dr hab. Jan Nowak oraz Krystyna Oleksy - podaje ''Gazeta Wyborcza''. 

''Dziękuję premierowi Glińskiemu za powołanie w skład Rady Muzeum przy Muzeum Auschwitz. Ta społeczna funkcja jest dla mnie, mieszkanki Ziemi Oświęcimskiej, zaszczytem i wielkim obowiązkiem'' - napisała na Twitterze obecna eurodeputowana PiS.

Rada przy Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu "sprawuje nadzór nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa, ocenia na podstawie przedłożonego przez dyrektora muzeum sprawozdania rocznego z działalności działalność muzeum oraz opiniuje przedłożony przez dyrektora roczny plan działalności". 

Redakcja poleca

''Gazeta Wyborcza'' przypomina, że rząd od trzech lat nie powołuje Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, w której zasiadali m.in. polscy naukowcy i przedstawiciele środowisk żydowskich.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza