Obserwuj w Google News

Europosłanka Szydło w otoczeniu SOP. To dla „dobra państwa”

1 min. czytania
10.07.2019 12:52
Zareaguj Reakcja

Beata Szydło została objęta ochroną SOP - ustalił portal tvn24.pl. Byłej wicepremier, a obecnie europosłance PiS, przyznano ochronę "ze względu na dobro państwa". „Bezpieczeństwo osób publicznych jest bardzo ważne” – tłumaczy marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Beata Szydło w PE, ale w Polsce „dobra państwa” chroni ją SOP
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Beata Szydło po odejściu z rządu nadal ma zapewnioną ochronę. Z informacji przekazanych portalowi tvn24.pl przez źródła bliskie SOP wynika, że oprócz prezydenta, premiera i wicepremierów, szef MSWiA "ze względu na dobro państwa" może objąć ochroną również inne osoby. I tak miało być w przypadku Szydło.

Jest chroniona przez SOP w podobnym wymiarze jak szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Obojga dotyczy to na terenie Polski - dodaje jeden informatorów portalu

Czy ochrona przydzielona Szydło jest zasadna? Według marszałka Senatu – tak. "Jeśli pani minister ( Elżbieta Witek – red.) widziała takie potrzeby i to zrobiła, to ja to przyjmuję z pełnym zrozumieniem. Nasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo premiera, prezydenta, marszałków, ministrów, byłych ministrów czasami, osób ważnych, prezydentów miast jest bardzo ważne. Mieliśmy w ostatnim czasie różne wydarzenia, tragiczne wydarzenia" - powiedział Stanisław Karczewski podczas środowego briefingu prasowego.

Elżbieta Witek - kim jest nowa minister spraw wewnętrznych i administracji?

Zaznaczył, że "absolutnie rozumie tę decyzję". "Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo ich nie znam i na pewno nie będę dochodził" - dodał Karczewski.

Jak wylicza w rozmowie z tvn24.pl były oficer SOP, „przy jednym samochodzie, kierowcy i oficerze ochrony to koszt około 2000 złotych za każdy dzień ochrony. To koszt paliwa, eksploatacji samochodu, hoteli i diet dla funkcjonariuszy”.

Znamy skład komisji Europarlamentu. Gdzie trafili Polacy?

RadioZET.pl/tvn24.pl/PAP