Obserwuj w Google News

Brat byłego wiceministra sprawiedliwości skazany za posiadanie narkotyków

1 min. czytania
23.05.2022 16:29
Zareaguj Reakcja

Filip J., brat europosła i byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, został skazany na 4 miesiące ograniczenia wolności. Będzie w tym czasie musiał wykonywać nieodpłatną kontrolowaną pracę na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie - dowiedział się reporter śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski.

Filip J skazany
fot. YouTube: Filu Yaki

Karę orzekł 17 maja Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli. Prokuratura złożyła wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia, co oznacza, że planuje odwołać się od wyroku.

Sąd zasądził od Filipa J. na rzecz Skarbu Państwa kwotę 1 810,56 zł tytułem kosztów sądowych. Nie jest jasne, czy prokuratura będzie chciała złagodzenia, czy zaostrzenia kary.

Według informacji nieoficjalnych część prokuratorów przydzielonych do tej sprawy uważało, że sprawa powinna być umorzona na podstawie art. 62a Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mówi on o posiadaniu nieznacznej ilości narkotyku na własny użytek sprawcy.

Filip J. został w połowie stycznia 2020 roku zatrzymany w Warszawie przez patrol policji. Podczas kontroli znaleziono u niego marihuanę. W mieszkaniu policjanci znaleźli 6,5 grama marihuany oraz 0,3 grama haszyszu. Były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki tłumaczył w mediach, że jego brat jest dorosły i bierze odpowiedzialność za to, co robi.

Redakcja poleca

RadioZET.pl