,

Duża zmiana w partii KORWiN. Janusz Korwin-Mikke ustępuje

15.10.2022 12:44

Partia KORWiN ma nowego szefa. Nowym przewodniczącym został Sławomir Mentzen. 

Janusz Kowrin-Mikke
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Janusz Korwin-Mikke ustąpił podczas kongresu partii z funkcji prezesa. Nowy szef KORWiN Sławomir Mentzen otrzymał 302 głosy za, 14 przeciw. 10 osób się wstrzymało.

Sławomir Mentzen nowym prezesem partii KORWiN

W piątek Sławomir Mentzen opublikował na Facebooku zagadkowy wpis, zapraszając na transmisję z sobotniego wydarzenia. "To będzie najciekawszy od lat kongres naszej partii. Będą wielkie pożegnania i ciekawe powroty. Zobaczycie starych, dawno niewidzianych znajomych, jak i zupełnie nowe twarze. Zamkniemy jeden rozdział i otworzymy kolejny. Zmienią się zasady gry, ale sama gra pozostanie ta sama. Będzie radość, będą też łzy, będzie złość. Wiele spraw się wyjaśni, ale pojawią się nowe zagadki. Emocji nie zabraknie" - napisał. 

Przypomnijmy, KORWiN to jedno z czterech ugrupowań, które wchodzą w skład Konfederacji. Ma ona w Sejmie 11 posłów.

Pod koniec września Janusz Korwin-Mikke potwierdził w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że ustąpi z funkcji prezesa partii. – Mam 80 lat, są lepsi i młodsi ode mnie, którzy mogą przejąć stery w partii – mówił. Namaścił też swojego następcę. – Pan Mentzen na pewno byłby dobrym prezesem partii, ale niech kongres zdecyduje - dodał.

Nowy szef partii KORWiN ma być w konflikcie z kilkoma liderami Konfederacji. Jak informuje Onet, polityk "grozi, że zatopi projekt, jeśli jego oczekiwania nie zostaną spełnione". "Chodzi o porozumienie w sprawie list wyborczych" - czytamy.

RadioZET.pl/Onet