,

Iwona Hartwich rezygnuje z polityki i uderza w PO: Czuję się oszukana

31.07.2019 09:29

Iwona Hartwich, umieszczona na siódmym miejscu listy Koalicji Obywatelskiej w Toruniu, oświadczyła, że nie wystartuje z tej listy w wyborach, ponieważ miała mieć na niej trzecie miejsce.

Iwona Hartwich
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek Koalicja Obywatelska zaprezentowała „jedynki” list wyborczych do Sejmu. Lider PO-KO Grzegorz Schetyna startuje z pierwszego miejsca w Warszawie, druga na tej liście jest szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

W Toruniu, gdzie na liście miała znaleźć się Hartwich, na jedynce jest lider kujawsko-pomorskiej Platformy Tomasz Lenz.

Iwona Hartwich nie wystartuje w wyborach do Sejmu 

„Chciałam oficjalnie poinformować, że nie będę kandydować w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej” – napisała Hartwich we wpisie na portalu społecznościowym.

„Podczas rozmów, na które zostałam zaproszona przez poważnego polityka Platformy Obywatelskiej, otrzymałam propozycję startu w wyborach z miejsca trzeciego, na które się zgodziłam” – dodała.

Zobacz także

Zaznaczyła, że jeszcze w lipcu telefonicznie zapewniano ją, że nic się w tej sprawie nie zmieniło. Tymczasem we wtorek dowiedziała się, że ma startować z miejsca nr 7.

„Moje działania od 12 lat związane są z walką o poprawę sytuacji Osób z Niepełnosprawnościami w Polsce, dlatego dzisiejszą decyzję Platformy Obywatelskiej odbieram jako niepoważne potraktowanie nie tylko mojej osoby, ale również środowiska Osób z Niepełnosprawnościami” – zaznaczyła we wpisie.

„Cała sytuacja jest dla mnie bardzo przykra i czuję się oszukana” – dodała.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się