Obserwuj w Google News

Kurski wejdzie do rządu? Sensacyjne doniesienia po odwołaniu prezesa TVP

2 min. czytania
05.09.2022 13:01
Zareaguj Reakcja

Jacek Kurski może wejść do rządu, po tym jak Rada Mediów Narodowych odwołała go ze stanowiska prezesa zarządu TVP - podał serwis RP.pl. Rozmowy w sprawie wejścia byłego polityka Solidarnej Polski do gabinetu Mateusza Morawieckiego miały trwać od kilku dni. 

Mateusz Morawiecki i Jacek Kurski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Jacek Kurski, który z przerwami od 2016 r. kierował Telewizją Polską, w poniedziałek został odwołany ze stanowiska. Taką decyzję podjęła Rada Mediów Narodowych, co na Twitterze potwierdził jej członek Robert Kwiatkowski.

Okazuje się, że nie była to przypadkowa decyzja. "Jak dowiedziała się «Rzeczpospolita» z rządowych źródeł, kilka dni temu trwały rozmowy nad przejściem Jacka Kurskiego do rządu" - podał serwis RP.pl. W przeszłości Kurski był politykiem PiS i Solidarnej Polski.

Redakcja poleca

Kurski odwołany z TVP. Wejdzie do rządu?

"Rzeczpospolita" dodała, że politycy obozu rządzącego są zaskoczeni informacjami o dymisji szefa TVP. "Nie wykluczają, że wydarzenia mogły przyspieszyć i Kurski może wejść do rządu «na kogoś więcej, niż minister»".

"RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M. Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs" - napisał na Twitterze Kwiatkowski. W konsekwencji zarząd TVP został jednoosobowy z Matyszkowiczem jako jedynym członkiem.

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji.

Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP.

W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP. 

RadioZET.pl/RP.pl