Obserwuj w Google News

Jacek Kurski zasili rząd? Rzecznik PiS: "Jesteśmy w domenie spekulacji"

2 min. czytania
20.09.2022 08:35
Zareaguj Reakcja

Jacek Kurski wzmocni rząd PiS? - O tym, kto zasili rząd, zdecyduje kierownictwo PiS. Na razie jesteśmy w domenie spekulacji – powiedział w Gościu Radia ZET rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Rzecznik PiS o planach dla Jacka Kurskiego w rządzie
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

- W PiS wielu nosi buławy w plecakach, a równocześnie powtarzamy, że żadna funkcja nie jest dana raz na zawsze. Nic dzisiaj pan ode mnie nie wyciągnie – mówił Fogiel. - Decyzje nie zapadły - uciął rzecznik PiS. Radio ZET jako pierwsze informowało, że PiS szykuje dla Jacka Kurskiego tekę ministra cyfryzacji. Dodajmy, że to ministerstwo - jako osobny resort - zostało zlikwidowane w 2020 roku.

Dopytywany przez Bogdana Rymanowskiego o resort cyfryzacji i czy Jacek Kurski podołałby nowemu wyzwaniu, Fogiel odparł ogólnikowo: Znamy się od lat, byłem nawet w składzie sądu koleżeńskiego, który dokonywał rozstania  Jacka Kurskiego z PiS, co sobie czasem wzajemnie wypominamy.

Kurski będzie ministrem cyfryzacji? Rzecznik PiS komentuje

Rzecznik PiS był pytany o możliwą reaktywację  resortu cyfryzacji. - Jako członek (sejmowej) komisji cyfryzacji mam podgląd, że mimo formalnej likwidacji ministerstwa, odpowiedzialność za ten obszar pełni minister Cieszyński i to resort bardzo sprawnie i efektywnie działający.

- Jacek Kurski jest osobą optymistycznie nastawioną do życia. Nic dziwnego, że spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim - mówił Fogiel. Dopytywany o możliwe zmiany na czele resortów, odpowiedział, że temat "rekonstrukcji jest jak wahadło". - Regularnie wraca w debacie publicznej. Zawsze mogą zdarzyć się drobne zmiany w resortach, ale projektu pt. rekonstrukcja nie ma – odpowiedział Fogiel.

Od 5 września Jacek Kurski formalnie pozostaje bez pracy - tego dnia został odwołany z funkcji prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych.

RadioZET.pl/Radio ZET