Obserwuj w Google News

Jan Kanthak wiceministrem aktywów państwowych. Człowiek Ziobry w resorcie Sasina

PAP
1 min. czytania
12.11.2021 15:51
Zareaguj Reakcja

Jan Kanthak, były rzecznik resortu sprawiedliwości i polityk Solidarnej Polski, został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Życzenia złożył mu na Twitterze szef resortu Jacek Sasin.

Jan Kanthak
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

"12 listopada wicepremier Jacek Sasin wręczył Janowi Kanthakowi powołanie na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych" - poinformował resort w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej. Wicepremier, szef MAP Jacek Sasin napisał w piątek na Twitterze: "Witam na pokładzie Ministerstwa Aktywów Państwowych Jana Kanthaka. Życzę powodzenia".

Jak podał na swojej stronie resort, Kanthak urodził się 20 września 1991 roku w Gdańsku. Jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów odbył staż w Parlamencie Europejskim.

Redakcja poleca

Jan Kanthak wiceministrem aktywów państwowych. Sasin złożył mu życzenia

Od 2016 roku był zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości. W resorcie pełnił funkcję sekretarza zespołu ds. strategii Ministerstwa Sprawiedliwości, zajmującego się m.in. przygotowywaniem opinii i analiz oraz doradztwem w sprawach związanych z realizacją celów strategicznych w obszarze działania Ministra. Od czerwca 2017 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego.

W wyborach samorządowych w 2018 roku został wybrany na radnego miasta Gdańska. W Radzie Miasta zasiadał w Komisji Sportu i Turystyki oraz Komisji Zrównoważonego Rozwoju.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku został wybrany do Sejmu IX kadencji w okręgu lubelskim. Zasiada w sejmowych Komisjach Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Spraw Zagranicznych. Prywatnie jest synem polskiego dyplomaty, obecnie ambasadora RP w RPA, Andrzeja Kanthaka oraz gdańskiej pisarki Anny Kanthak.

RadioZET.pl/PAP - Aneta Oksiuta