Obserwuj w Google News

Nowe informacje o stanie zdrowia Jarosława Gowina. "Dajmy mu trochę czasu"

2 min. czytania
12.01.2022 09:52
Zareaguj Reakcja

Jarosław Gowin czuje się trochę lepiej, był w szpitalu i musi odpocząć, dajmy mu trochę czasu, bezapelacyjnie wróci do czynnej polityki, nikt nie wyobraża sobie Porozumienia bez niego - powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia Jan Strzeżek.

Jarosław Gowin
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Gowin kilka tygodni temu trafił do szpitala.  Powodem hospitalizacji lidera Porozumienia miały być objawy depresji, które nasiliły się po wielomiesięcznych atakach personalnych na niego – napisał wówczas "Newsweek". Wcześniej donoszono, że koalicjanci ze Zjednoczonej Prawicy zbierają na wicepremiera ''haki''. 

24 listopada rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka poinformowała, że "od kilku dni Jarosław Gowin, w związku z rekomendacjami lekarzy, przebywa w szpitalu". Podkreśliła, że nie jest upoważniona do przekazywania informacji o stanie zdrowia lidera ugrupowania.

Redakcja poleca

Jarosław Gowin wróci do polityki? "Był w szpitalu, musi odpocząć"

Jan Strzeżek pytany we wtorek, jak czuje się Gowin oraz czy opuścił już szpital, odpowiedział, że stanie się to "niedługo". - Jarosław Gowin będzie sam mówił o swoim stanie zdrowia, mogę zdradzić tylko, że czuje się na pewno trochę lepiej - mówił PAP rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia. - Był w szpitalu, musi odpocząć, dajmy mu trochę czasu - dodał.

Na pytanie, czy Gowin powróci do czynnej polityki, odparł, że "bezapelacyjnie". - Myślę, że nikt nie wyobraża sobie Porozumienia Jarosława Gowina bez Jarosława Gowina, ale on o swoich planach politycznych i o tym, kiedy wróci, będzie już informował osobiście, mam nadzieję, że będzie to niedługo - zapewnił Strzeżek.

Przypomnijmy, 14 sierpnia prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Jarosława Gowina z rządu. Powodem dymisji wicepremiera oraz ministra rozwoju pracy i technologii – jak informował rzecznik rządu Piotr Müller – "był brak wystarczających postępów nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu", a także "brak rzetelnych działań" dotyczących m.in. reformy podatkowej. Wicepremierowi zarzucano także, że jego działania "nie spełniają kryteriów konstruktywnej współpracy w rządzie". 

"Praca dla dobra Najjaśniejszej Rzeczypospolitej była dla mnie zaszczytem. Od jutra wraz z Przyjaciółmi z Porozumienia zaczynamy nowy etap. Dalej będziemy skutecznymi rzecznikami klasy średniej, samorządów oraz wszystkich ludzi przedsiębiorczych. Zapraszamy do współpracy!" – napisał 10 sierpnia ubiegłego roku na Twitterze Gowin. Tego samego dnia na konferencji prasowej ogłosił także, że Porozumienie - z "podniesionym czołem" odchodzi z rządu Zjednoczonej Prawicy.

RadioZET.pl/PAP - Karol Kostrzewa/Newsweek