Obserwuj w Google News

Jarosław Gowin ogłasza kolejny ruch. "Porozumienie idzie własną drogą"

2 min. czytania
12.08.2021 11:18
Zareaguj Reakcja

Jarosław Gowin poinformował o utworzeniu nowego koła parlamentarnego. - Od dzisiaj Porozumienie idzie własną drogą. Jest nas mniej, ale wiemy, co nas łączy i dzięki temu jesteśmy silniejsi - mówił były wicepremier podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Jarosław Gowin
fot. PAP/Rafał Guz

Jarosław Gowin we wtorek został wyrzucony z rządu, a w środę oficjalnie ogłoszono jego dymisję z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Na konferencji prasowej w Sejmie polityk opowiedział o swoich politycznych planach.

Jarosław Gowin zakłada nowe koło parlamentarne. Wylicza "szkodliwe rozwiązania" prezesa PiS

- Zachowujemy wierność wartościom Zjednoczonej Prawicy, mamy poczucie, że zachowujemy wierność wyborcom, którzy obdarzyli nas zaufaniem, równocześnie jednak od początku tej kadencji pojawiały się sytuacje, w których PiS próbowało przeforsować rozwiązania szkodliwe dla Polski i Polaków - powiedział na konferencji w Sejmie lider Porozumienia.

Wśród tych rozwiązań Jarosław Gowin wymienił m.in. próbę zawetowania unijnego budżetu, podatek medialny i tzw. ustawę medialną, która według lidera Porozumienia jest sprzeczna z zasadami wolności słowa i konfliktuje Polskę z USA.

- Od dzisiaj Porozumienie idzie własną drogą. Jest nas mniej, ale wiemy, co nas łączy i dzięki temu jesteśmy silniejsi. Chcemy Polski dumnej z siebie, Polski zamożnej, Polski szanującej wewnętrzny pluralizm naszego społeczeństwa, Polski, z którą liczą się i szanują ją wszyscy na świecie - mówił były wicepremier.

Redakcja poleca

Wcześniej były szef MRPiT oświadczył w rozmowie z Onetem, że będzie rekomendował głosowanie za odwołaniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Gowin dodał, że nie wie, czy marszałek Sejmu złamała prawo, bo nie jest ekspertem. - Ale na pewno złamała dobre obyczaje, na różne sposoby - dodał. - Ja się zgłosiłem wczoraj przed ustawą "lex TVN" do złożenia wniosku formalnego, pani marszałek nie dopuściła mnie do głosu - podał przykład.

Na pytanie, czy będzie głosował za odwołaniem marszałek Witek - wniosek w tej sprawie zapowiedzieli posłowie opozycji, Gowin odpowiedział, że tak. - Taką decyzję będę rekomendował władzom Porozumienia, bo stanowisko zarządu Porozumienia będzie wytyczną dla parlamentarzystów - dodał.

RadioZET.pl/ PAP/ Mateusz Roszak, Mieczysław Rudy, Olga Łozińska