Obserwuj w Google News

Jarosław Kaczyński straci na Polskim Ładzie. "Nowa reforma da mu po kieszeni"

2 min. czytania
07.01.2022 07:57
Zareaguj Reakcja

Polski Ład zmniejszy pensję i emeryturę Jarosława Kaczyńskiego. "Nowa reforma podatkowa da mu po kieszeni. Prezes PiS straci aż 1200 zł miesięcznie" – donosi w piątek dziennik "Fakt".

Jarosław Kaczyński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polski Ład miał przyczynić się do wzrostu wynagrodzeń u 18 milionów Polaków – obiecywali rządzący. Jak donosi "Fakt", wśród nich nie ma Jarosława Kaczyńskiego. Jako że pobiera on wysoką pensję i niemałą emeryturę, będzie musiał państwu oddawać więcej niż przed reformą. Straty w finansach prezesa PiS będą wysokie mimo kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 tys. zł. 

Jarosław Kaczyński straci na Polskim Ładzie

"Fakt" zwraca uwagę, że Kaczyński pobiera pensję i emeryturę, a ulga zadziała tylko na jedno z tych źródeł dochodu – na emeryturę. "Podatek od pensji będzie wyliczany już na innych, mniej korzystnych zasadach. W dodatku zarówno od pensji, jak i emerytury prezes PiS będzie musiał zapłacić 9-proc. składkę zdrowotną" – czytamy.

Redakcja poleca

Według "Faktu", pensja Jarosława Kaczyńskiego to ok. 18 tys. zł brutto (bez dodatku stażowego), a emerytura – ok. 7 tys. zł brutto. "Przed zmianami z tych dwóch źródeł wicepremier dostawał ponad 17 tys. zł miesięcznie na rękę. Z wyliczeń Instytutu Emerytalnego dla Faktu wynika, że teraz emerytura skurczy się mniej więcej o 200 zł miesięcznie na rękę, a wynagrodzenie z KPRM – nawet o 1000 zł" – pisze gazeta.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Fakt/PAP