Obserwuj w Google News

"Jastrząb" Glapiński i premier Morawiecki do dymisji. Polacy mają dość

1 min. czytania
03.09.2022 12:09
Zareaguj Reakcja

Premier Morawiecki i szef NBP Adam Glapiński to niewłaściwe osoby na czasy kryzysu gospodarczego i finansowego – wynika z sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej". Jedynie 12,6 proc. Polaków uważa, że obaj powinni pełnić swoje funkcje. 

Mateusz Morawiecki, Adam Glapiński
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Uczestników sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej" zapytano, czy  Mateusz Morawiecki i Adam Glapiński to właściwe osoby na stanowiskach premiera i szefa Narodowego Banku Polskiego w tych czasach. Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 30-31 sierpnia 2022 roku. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. 

Sondaż: Morawiecki i Glapiński nie powinni pełnić swoich funkcji

Zaledwie 12,6 proc. respondentów odpowiedziało, że "obaj powinni pełnić swoje funkcje". Na odpowiedź "jedynie Mateusz Morawiecki powinien pełnić swoją funkcję" wskazało 7,5 proc. ankietowanych. 4,7 proc. uważa, że jedynie szef NBP powinien pozostać na stanowisku.

Aż 54,9 proc. ankietowanych stwierdziło, że "żaden z nich nie powinien pełnić swoich funkcji". 20,3 proc. badanych nie ma zdania w tej kwestii – informuje sobotnia "Rzeczpospolita".

Redakcja poleca

Rekordowa inflacja w Polsce

Inflacja w sierpniu wyniosła rok do roku 16,1 proc., a miesiąc do miesiąca 0,8 proc. – podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Z kolei w czwartek firma S&P Global poinformowała, że wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce w sierpniu wyniósł 40,9 pkt. wobec 42,1 pkt. w lipcu. 

"W najbliższych miesiącach czeka nas wyraźne spowolnienie w przemyśle. Koniec roku przyniesie wyniki bliskie stagnacji" – stwierdzili analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego, komentując czwartkowe dane o PMI. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita