,

Nowa KRS o zorganizowanym hejcie sędziów: Nie naruszyli prawa ani zasad etyki

17.10.2019 16:43

Zaangażowani w mowę nienawiści i propagowanie jej w sieci nie naruszyli prawa ani zasad etyki. To przedstawione dziś stanowisko Krajowej Rada Sądownictwa wobec sędziów członków KRS-u, którzy mogli być zamieszani w aferę hejterską.

Łukasz Piebiak hejt
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Hejt „wylewał się” w sieci, koordynowany przez skruszoną internautkę, tzw. „Emi”. Po fakcie opowiedziała o skali zjawiska w rozmowie z Onetem.

Sędziowie stojący w kontrze do reform PiS byli regularnie szkalowani przez… swoich kolegów po fachu. Cała akcja miała być zorganizowana w resorcie sprawiedliwości. 

Zobacz także

Nowa, wybrana na zasadach wprowadzonych przez PiS, Krajowa Rada Sądownictwa uznała dziś, że sędziowie KRS szkalując w sieci nie złamali prawa ani zasad etyki. Obawy takim obrotem spraw słychać w Sądzie Najwyższym.

Boję się, że teraz cała sprawa zostanie zamieciona pod dywan. Bardzo bym chciał, żeby Rada, rzecznicy dyscyplinarni, czy prokuratorzy wyjaśnili sprawę do końca. W tym jest interes państwa sędzia Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego

Zobacz także

Media ujawniły, że w akcję szkalowania sędziów zaangażowany był ówczesny wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Po ujawnieniu jej skali podał się do dymisji.

RadioZET.pl/Michał Dzienyński

Logo radiozet Dzieje się