Obserwuj w Google News

Kaczyński ma dość? Prezes PiS przerywa objazd Polski. Podano powód

1 min. czytania
29.07.2022 12:09
Zareaguj Reakcja

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przerywa objazd Polski - ustaliła Gazeta.pl. Politycy rządzącej partii tłumaczą w rozmowie z portalem, że środek wakacji “to kiepski termin na takie tournée".

Jarosław Kaczyński
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński od kilku tygodni jeździł po Polsce na spotkania z wyborcami. Nie zabrakło incydentów i wpadek, takich jak reżyserowane przez działaczy PiS powitania czy same  wystąpienia Kaczyńskiego, w których szydził z osób LGBT lub narzekał na młodzież używającą smartfonów.

Prezes PiS w wielu miejscowościach był "witany" przez niezadowolonych mieszkańców. W Inowrocławiu policja użyła gazu pieprzowego wobec grupy protestujących, w Gnieźnie ktoś obrzucił jajkami samochód Kaczyńskiego.

Redakcja poleca

Gazeta.pl: Kaczyński przerywa objazd Polski

Wszystkie te problemy nie stoją jednak za decyzją o wstrzymaniu objazdu po kraju. Tak przynajmniej przekonywali w rozmowie z Gazetą.pl działacze PiS. Tłumaczą, że chodzi o niewłaściwy termin, czyli środek wakacji.  

Decyzja jest zaskakująca, bo objazd został wcześniej zaplanowany właśnie na ten okres. Szef rządzącej partii miał jeździć na spotkania z działaczami i wyborcami PiS aż do urlopu. - Jednak nastąpiła zmiana planów - dowiedział się portal od osób z otoczenia prezesa PiS. Kaczyński wznowi objazd po kraju we wrześniu, czyli po sierpniowym urlopie.

RadioZET.pl/Gazeta.pl