Obserwuj w Google News

Po co parom LGBT dzieci? Według Kaczyńskiego „można powiedzieć, że do zabawy”

2 min. czytania
11.09.2019 16:14
Zareaguj Reakcja

Nie milkną echa kontrowersyjnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat modelu „normalnej rodziny”. Z tej wypowiedzi prezes PiS się w środę wytłumaczył. Nawiązał też do adopcji przez pary homoseksualne, sugerując, że dzieci potrzebne im są „do zabawy”.

Jarosław Kaczyński
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Jarosław Kaczyński, przemawiając podczas sobotniej konwencji programowej PiS w Lublinie, stwierdził, że "rodzina jest dziś atakowana”. A rodzina według niego to – przypomnijmy - "jeden mężczyzna, jedna kobieta, w stałym związku oraz ich dzieci”. O tej „normalnej rodzinie” prezes PiS mówił w środę jeszcze raz w audycji „Sygnały dnia” w radiowej Jedynce.

Chodziło mi o to, że fundamentem naszej cywilizacji jest trwały związek między kobietą a mężczyzną. I dziećmi, które przychodzą z tego związku, to jest czymś niezwykle cennym. Mówię tu o cywilizacji chrześcijańskiej, która jest najbardziej człowiekowi życzliwa. - tłumaczył się ze swoich wcześniejszych słów prezes PiS
Jarosław Kaczyński o rodzinie i wartościach. Były minister: Nic nie rozumiesz

Prowadząca rozmowę Katarzyna Gójska nawiązała do tego drugiego i - zgodnie z opinią prezesa PiS – nienormalnego modelu rodziny i zapytała prezesa PiS o zapowiedzi lewicy „błyskawicznej legalizacji związków partnerskich”, a także o ewentualną adopcję dzieci przez pary jednopłciowe.

Plan Rabieja (wiceprezydenta Warszawy – red.) ma być realizowany, dzieci mają być przedmiotami, które są potrzebne komuś nie wiem, do czego, można chyba powiedzieć, że do zabawy, ale my będziemy bardzo twardo bronić tego, żeby ten plan nie został zrealizowany - Powiedział Kaczyński

Jak dodał, PiS będzie się zdecydowanie bronić przed realizacją tego planu.

Rząd chce coś ukryć? Opozycja grzmi: Kaczyński ma w głowie jakiś szalony plan

RadioZET.pl/Polskie Radio