Kaczyński odejdzie z rządu? "Zajmę się partią na 100 proc."

PAP
24.12.2021 11:59

- Najpewniej do końca I kwartału zajmę się partią na 100 proc. i zrezygnuję z zasiadania w rządzie. Nasze ugrupowanie musi się uaktywnić w tych kwestiach, które są istotne - zapowiedział Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński w Sejmie
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" odpowiedział na pytania o nowe obostrzenia w związku z wariantem Omikron koronawirusa, a także możliwość budowy muru także na granicy z Ukrainą. Wicepremier i prezes PiS zdradził również, jakie miejsce w polityce widzi dla siebie w najbliższych miesiącach.

Szef rządzącej partii przyznał, że możliwość utrzymania władzy po następnych wyborach ocenia jako "poważną". - Przed nami trudny czas, bo i pandemia, i trawiący świat kryzys gospodarczy, i agresja ze wschodu. Na razie radzimy sobie z tymi wyzwaniami skutecznie, jeśli nic się nie zmieni, to oceniam nasze szanse naprawdę wysoko - powiedział wicepremier.

Kaczyński: Najpewniej do końca I kwartału zajmę się partią na 100 proc.

- Ale istotna jest jeszcze jedna sprawa - kondycja głównej partii, czyli Prawa i Sprawiedliwości. Nasze ugrupowanie musi się uaktywnić w tych kwestiach, które są istotne. Dziś bywa często tak, że działa, ale nie tam, gdzie potrzeba. Dlatego właśnie najpewniej do końca I kwartału zajmę się partią na 100 proc. i zrezygnuję z zasiadania w rządzie - zapowiedział Kaczyński. 
 
Wskazał, że projekt ustawy o obronie ojczyzny jest już gotowy. - Na wykonaniu tego zadania bardzo mi zależało - dodał.

loader

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK