Obserwuj w Google News

Wybory w Rzeszowie. TVP Info zwlekało z podaniem wyników ponad pół godziny

2 min. czytania
13.06.2021 22:54
Zareaguj Reakcja

Konrad Fijołek wygrał wybory prezydenckie w Rzeszowie. O godzinie 21 wszystkie najważniejsze media w Polsce podały te rezultaty. Wyjątkiem było TVP Info, które zwlekało z podaniem wyników prawie 40 minut. 

Wybory
fot. TVP Info (screen z późniejszego programu)

Konrad Fijołek w pierwszej turze przedterminowych wyborów w Rzeszowie zdobył 56,51 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazła się kandydatka  PiS Ewa Leniart z wynikiem 23,62 proc. Dalej uplasowali się Marcin Warchoł (10,72 proc. głosów) i Grzegorz Braun (9,15 proc.). Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie po policzeniu głosów ze wszystkich komisji wyborczych podała w nocy z niedzieli na poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie.

Konrad Fijołek wygrał w Rzeszowie. TVP Info zwlekało z podaniem wyników

Większość mediów w Polsce podało wyniki exit poll. Jedyną stacją, która tego nie zrobiła, była TVP Info. Tam o godz. 21 trwał jeszcze program "Minęła 20" prowadzony przez Adriana Klarenbacha. Z kolei potem rozpoczął się kolejny program publicystyczny - "W pełnym świetle", gdzie gościem Ewy Bugały był Paweł Kukiz. 

Jak podaje Gazeta.pl, rozmowa zakończyła się o 21:24, ale w jej trakcie ani razu nie pojawił się wątek rzeszowskich wyborów. O godz. 21:30 rozpoczął się kolejny serwis informacyjny, w którym nadal milczano na temat wyników exit poll. Podano je dopiero o godz. 21:38. 

Redakcja poleca

- Oczywiście to dane sondażowe oparte na badaniach prowadzonych przez 100 ankieterów w sześciu punktach Rzeszowa. Na oficjalne wyniki poczekamy jeszcze dobre kilka godzin - powiedziała reporterka telewizji publicznej (cytat za: Gazeta.pl). 

Kwestia wyborów w Rzeszowie została jednak poruszona w programie "Strefa Starcia" (z którego pochodzi tytułowy screen), prowadzonym przez Miłosza Kłeczka. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter