Kontrowersyjna radna PiS przeprasza w sieci. "Nawet tego nie potrafi umieścić z honorem"

Bartłomiej Chudy
18.07.2022 17:54

Kontrowersyjna radna Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna-Witt przeprosiła Stanisława Gawłowskiego za porównanie go do złodziei, morderców i gwałcicieli. Choć wykonała wyrok sądu oczerniony polityk nie ma wątpliwości co do intencji Jacyny-Witt. - Nawet przeprosin nie potrafi umieścić z honorem! Zablokowała mnie, żebym nie mógł zobaczyć, jak mnie przeprasza – poinformował Gawłowski.

Małgorzata Jacyna-Witt przeprasza senatora PO
fot. Marek Szandurski/East News

Radna PiS Małgorzata Jacyna-Witt ma swoje pięć minut sławy. Niedawno prezes Jarosław Kaczyński zawiesił ją w prawach członka partii po pogardliwych wpisach o elicie grającej w golfa, którą ona sama miałaby uosabiać.

W niedzielę 17 lipca Jacyna-Witt przeprosiła na Twitterze senatora PO Stanisława Gawłowskiego. Została do tego zmuszona wyrokiem sądu – sprawa ciągnęła się od grudnia 2018 roku. Wtedy radna PiS porównała senatora do złodziei, morderców i gwałcicieli.

Kontrowersyjna radna PiS przeprasza senatora PO

Przeprosiny ukazały się w serwisie Twitter. Radnej sejmiku woj. zachodniopomorskiego zależało jednak, by były one jak najmniej widoczne – po wpisie udostępniła wiele kolejnych informacji polityków Prawa i Sprawiedliwości.

"Ja, Małgorzata Jacyna-Witt, przepraszam Stanisława Gawłowskiego za naruszenie jego dóbr osobistych dobrego imienia i godności wpisem z 13.12.2018 porównując go do złodziei, morderców, gwałcicieli" - napisała na swoim profilu na Twitterze kontrowersyjna radna Prawa i Sprawiedliwości.

Poszło o wpis następującej treści: "Kwaśniak, Gawłowski łażą po mediach i opowiadają o swojej ‘niewinności’. Co jest? To proszę zapraszać wszystkich złodziei, morderców, gwałcicieli, żeby mogli w mediach się poprodukować. Może zamiast sądów zrobi się głosowanie widzów? Najlepiej SMS - 2,40 netto" – pisała 3,5 roku temu radna.

Wypowiedź Jacyny-Witt spotkała się z reakcją Stanisława Gawłowskiego. Senator pozwał radną PiS, a sąd nakazał przeprosiny i wpłatę 11 tysięcy złotych na wskazaną przez polityka fundację. Jej przeprosin jednak nie mógł zobaczyć, gdyż został przez nią zablokowany. - Nawet przeprosin nie potrafi umieścić z honorem! Zablokowała mnie, żebym nie mógł zobaczyć, jak mnie przeprasza. Dlaczego nie jestem zaskoczony? - komentował we "Wprost" senator PO. W sieci rozpoczęło się masowe udostępnianie wpisu radnej PiS, aby przeprosiny zauważyła jak największa grupa internautów.

"Bliski jest dzień, gdy wielu pisowców będzie przepraszać publicznie za całe zło wyrządzone Polsce. Na razie gratulujemy Stanisławowi Gawłowskiemu przeprosin znanej z manier Małgorzaty Jacyny-Witt" - podkreślił przewodniczący klubu senackiego Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki.

RadioZET.pl/Twitter.com/Wprost.pl