Obserwuj w Google News

Homofobiczne aluzje na konwencji Solidarnej Polski."Kandydatka na pierwszą damę"

2 min. czytania
08.02.2020 17:13
Zareaguj Reakcja

Bulwersująca wypowiedź padła w trakcie konwencji Solidarnej Polski w sobotę. Aż trudne uwierzyć, że osoba piastująca urząd publiczny może uciec się do tak skandalicznych porównań. Europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa, reprezentująca Zjednoczoną Prawicę w Parlamencie Europejskim, nazwała życiowego partnera Roberta Biedronia "kandydatką na pierwszą damę".

Homofobiczne aluzje na konwencji Solidarnej Polski."Kandydatka na pierwszą damę"
fot. PAP/Radek Pietruszka

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Konwencja Solidarnej Polski rozpoczęła się w sobotę w południe. Poświęcona była głównie przeprowadzanej przez PiS reformie sądownictwa. Podczas wydarzenia głos zabrali między innymi europosłanka Beata Kempa, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz Sebastian Kaleta. Odczytano również list Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.

"Pan i kandydatka na pierwszą damę"

- My będziemy stać na straży polskich interesów w Parlamencie Europejskim, a wy róbcie swoje w Sejmie – mówiła Kempa podczas przemówienia, kierując apel do członków Solidarnej Polski. Podkreślała również konieczność gruntownej reformy sądownictwa.

Nieoficjalnie: Zaatakowali Beatę Kempę. TVP Info: Schroniła się w hotelu

Europosłanka Solidarnej Polski zwróciła się też do kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich 2020, Roberta Biedronia.

PE potępia karę śmierci dla LGBT w Ugandzie. Deputowani z PiS wstrzymali się

- Czy pan też będzie rozliczał sędziów, panie Biedroń? Bo póki co widzimy jak Pan i kandydatka na pierwszą damę radośnie oklaskujecie ataki na Polskę – perorowała Kempa.

To wyjątkowo skandaliczne i obraźliwe określenie dotyczyło partnera życiowego lidera Wiosny, Krzysztofa Śmiszka. W sieci krąży wideo z wystąpienia Kempy, na którym padają powyższe słowa. Polityk została ostro skrytykowana przez internautów.

Timmermans ostro o atakach PiS na sędziów. Jaki i Kempa odpowiadają [WIDEO]

"Na konwencji Solidarnej Polski pani Kempa o Śmiszku: ‘kandydatka na pierwszą damę’. Z sali słychać "zakaz pedałowania", śmiech i oklaski. XXI. Polska" – pisał jeden z użytkowników Twittera. "Konwencja homofobów" – komentował inny. Nie brakowało również innych oburzonych reakcji.

"Jak widać przebywanie w Brukseli nie nauczyło Pani Kempy szacunku do drugiego człowieka"

Z kolei adresat ataków Beaty Kempy – Krzysztof Śmiszek – postanowił odnieść się do wypowiedzi europosłanki na Twitterze.

"Jak widać nawet przebywanie w Brukseli. nie nauczyło Pani Beaty Kempy szacunku do drugiego człowieka. Pokazała Pani dzisiaj swoją ‘klasę’, a właściwie to jej brak"  –czytamy we wpisie członka Lewicy.

 

RadioZET.pl/Twitter/PAP