Obserwuj w Google News

"Żadnego oportunizmu nie będzie". Kaczyński skomentował aferę wokół Mejzy

2 min. czytania
01.12.2021 22:54
Zareaguj Reakcja

Cała sprawa będzie wyjaśniona i będą wyciągnięte wnioski, żadnego oportunizmu tu nie będzie - zapewnił w środę szef PiS Jarosław Kaczyński pytany przez dziennikarzy o sprawę wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Wobec polityka zrobiło się głośno po doniesieniach medialnych na temat jego działalności biznesowej. 

Mejza
fot. Łukasz Mejza w Sejmie/Piotr Molecki/East News

Łukasz Mejza może mieć kłopoty. Wirtualna Polska napisała w zeszłym tygodniu, że niezrzeszony obecnie poseł założył w przeszłości firmę medyczną, która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami chorych m.in. na raka, Alzheimera, Parkinsona.

Łukasz Mejza i artykuł WP. Kaczyński: sprawa będzie wyjaśniona

Mejza miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów, a także opiekunów dzieci, o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak - tak w Polsce, jak i na całym świecie - uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne. Według wp.pl interes Mejzy nie wypalił, a pacjenci i ich rodziny zostali oszukani.

Redakcja poleca

W jaki sposób PiS - którego Mejza nie jest członkiem, ale z którego poparciem objął niedawno stanowisko wiceministra sportu - ustosunkuje się do tej głośnej sprawy? W środę wieczorem w Sejmie odbyło się spotkanie parlamentarzystów klubu Prawa i Sprawiedliwości, w którym udział wziął m.in. lider ugrupowania Jarosław Kaczyński. Po zakończeniu był on pytany przez dziennikarzy o sprawę Mejzy i pozwolił sobie na krótki komentarz. 

Cała sprawa będzie wyjaśniona i będą wyciągnięte wnioski, żadnego oportunizmu tu nie będzie - Jarosław Kaczyński

Posłowie PiS przekonywali jednak, że temat Mejzy nie pojawił się podczas obrad klubu. Marek Ast wskazywał, że temat wiceministra sport Łukasza Mejzy nie był omawiany. - Ta sprawa jest znana i wiadomo, że jest to kwestia do wyjaśnienia i ona będzie wyjaśniana, ale dzisiaj o tym mowy nie było - przekonywał.

Mejza podjął kroki prawne. Morawiecki komentuje

W związku z publikacją Mejza zapowiedział, że treść artykułu będzie przedmiotem postępowań sądowych, oraz że podjął kroki prawne, mające na celu ochronę jego dobrego imienia i reputacji.

Mateusz Morawiecki pytany we wtorek czy podjął decyzje ws. ewentualnej dymisji Mejzy odpowiedział, że analizowane są wszystkie informacje dotyczące wiceministra. - One muszą zostać zweryfikowane, w szczególności wszystkie nowe informacje, które są publikowane. Tutaj proszę o cierpliwość, bo po tym, kiedy one zostaną przeanalizowane przez stosowne służby, dopiero wtedy mogą być podejmowane decyzje - zaznaczył premier.

RadioZET.pl/PAP (R. Białkowski)