Obserwuj w Google News

Dymisja w rządzie Morawieckiego. "Dziś złożyłem rezygnację"

2 min. czytania
30.09.2022 13:04
Zareaguj Reakcja

Michał Dworczyk podał się do dymisji. "Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - poinformował na Twitterze.

Michał Dworczyk dymisja
fot. Krzysztof Kaniewski /REPORTER

Michał Dworczyk nie jest już szefem KPRM. "Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - napisał na Twitterze. "Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy" - dodał.

- Przeważyły o tym względy osobiste i przekonanie, że tak efektywnie, jak do tej pory dłużej nie jestem w stanie pracować. Każdy, kto pracował w administracji, przyzna, że pięć lat, to jest długi czas [...] Konsekwentnie, jak przedstawiciele rządu, odpowiadam, że nie chcemy się wpisywać w scenariusz Moskwy - dodał, komentując tzw. aferę mailową.

Michał Dworczyk podał się do dymisji

O dymisji Michała Dworczyka informował jeszcze w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Oświadczył też, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, choć wszyscy zajmujący kierownicze stanowiska w rządzie - jak mówił - "muszą być do dyspozycji".

Dworczyk był szefem KPRM od 2017 roku. Wcześniej pełnił m.in. funkcje wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej, a także pełnomocnika rządu do spraw narodowego programu szczepień przeciw COVID-19.

W 2005 r. jako ekspert ds. polityki wschodniej oraz polonijnej Dworczyk został doradcą premiera. W latach 2005–2007 Dworczyk koordynował pracę Międzyresortowego Zespołu ds. Polonii i Polaków za Granicą. W latach 2008–2010 pracował jako doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. Polonii i Polaków za granicą.

Redakcja poleca

RadioZET.pl