Obserwuj w Google News

Norbert Kaczmarczyk musi odejść z rządu. Jest decyzja kierownictwa PiS

1 min. czytania
13.09.2022 08:09
Zareaguj Reakcja

Prezydium komitetu politycznego PiS zdecydowało, że musi nastąpić dymisja wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Norberta Kaczmarczyka - poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Dodał, że koalicjant będzie mógł uzupełnić ten wakat w rządzie swoim innym kandydatem.

norbert kaczmarczyk
fot. Beata Zawrzel /REPORTER

Norbert Kaczmarczyk odejdzie z rządu. - Wczoraj prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości zdecydowało, że ta dymisja musi nastąpić. I ona nastąpi - zadeklarował Ryszard Terlecki.

Pod koniec sierpnia media informowały o ślubie wiceministra rolnictwa. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na imprezie wystąpił zespół disco-polo Bayer Full.

Redakcja poleca

Terlecki: Norbert Kaczmarczyk odejdzie z rządu

Szeroko opisywany przez media był prezent dla młodej pary w postaci ciągnika marki John Deere za 1,5 mln złotych. Zdjęcia z przekazania maszyny podczas uroczystości weselnej dystrybutor urządzenia opublikował na swoim profilu na Facebooku.

Huczne wesele, a przede wszystkim przekazanie młodej parze drogiego ciągnika, było szeroko komentowane w mediach. Kaczmarczyk w reakcji wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym ocenił, że jego ślub został wykorzystany "do brutalnej i kłamliwej gry politycznej", a on, jego żona i rodzina zostały zaatakowane przez polityków opozycji i niektóre media.

RadioZET.pl/ PAP