,

Ten sondaż nie spodoba się Tuskowi i opozycji. PiS odzyskuje poparcie

30.08.2021 10:49

Najnowszy sondaż pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski potwierdza najwyższe poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 36,6 proc. badanych. To o ponad 2 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu z początku sierpnia 2021 roku. Jak wygląda poparcie dla innych ugrupowań?

Donald Tusk
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Sondaż pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski potwierdza, że Prawo i Sprawiedliwość w dalszym ciągu cieszy się najwyższym poparciem wśród polskich partii politycznych. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 36,6 proc. ankietowanych. To o ponad 2 punkty procentowe lepszy wynik niż w ostatnim sondażu z początku sierpnia.

Koalicja Obywatelska (PO+Nowoczesna+IPL+Zieloni) uzyskała w sondażu 25,5 proc. poparcie. Jak zauważa United Surveys, to spadek o 2,1 pkt proc. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce zagłosować 10,6 proc. ankietowanych - to spadek o 0,6 pkt proc.

Nowy sondaż: PiS odrabia straty, Koalicja Obywatelska traci

Z badania dla Wirtualnej Polski wynika, że na kolejnych miejscach uplasowały się Lewica oraz Konfederacja. Oba ugrupowania mogą liczyć na 8 proc. poparcie. W przypadku Lewicy to wzrost o 1 pkt proc. Konfederacja zyskała z kolei ponad 2 pkt proc.

Poza Sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska, na które chce zagłosować 4,4 proc. badanych. Odpowiedź "nie wiem" wybrało 6,4 proc. ankietowanych.

Jak wynika z sondażu, udział w głosowaniu zadeklarowało 58,5 proc. respondentów, to wzrost o 6 pkt proc. "Zdecydowanie tak" odpowiedziało 40,2 proc. ankietowanych, a "raczej tak" - 18,3 proc.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 27 sierpnia 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

loader

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska

Logo radiozet Dzieje się