Obserwuj w Google News

Pawłowicz z ochroną SOP na urlopie. "Strzegli, by nikt nie zakłócał wypoczynku pani sędzi"

2 min. czytania
20.07.2022 12:51
Zareaguj Reakcja

Krystyna Pawłowicz spędziła urlop nad polskim morzem. "Fakt" podał, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego wybrała się na wakacje z ochroną SOP. Teraz była posłanka PiS się tłumaczy. "Uniknęłam ataku" - napisała na Twitterze.

Krystyna Pawłowicz
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/Twitter.com/FAKT24PL

Krystyna Pawłowicz rok temu spędziła urlop nad Bałtykiem. Klimat polskiego morza tak jej się spodobał, że postanowiła wyjechać tam i w tegoroczne wakacje. We wtorek "Fakt" poinformował, że sędzi towarzyszyli funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. W środę była posłanka odniosła się do publikacji.

Krystyna Pawłowicz korzystała z ochrony SOP na urlopie. Teraz się tłumaczy

Pawłowicz odwiedziła m.in. Władysławowo, Jastrzębią Górę czy Juratę, o czym poinformowała na Twitterze, chwaląc się widokami. Według "Faktu" byłej posłance PiS towarzyszyła ochrona SOP. "Dwóch rosłych ochroniarzy strzegło, by choć przez chwilę pani sędzi nikt nie zakłócał wypoczynku" - czytamy. Pawłowicz przyznano ochronę po tym, jak informowała o groźbach, które otrzymywała.

Ochroniarze nie odstępowali sędzi na krok. "Pojechali z nią do kościoła, a później realizowali obowiązki z... pakowania jej bagaży do służbowego samochodu" - podał tabloid.

"Kto zapłacił za pobyt ochroniarzy SOP?" - pytał "Fakt". Dziennikarze zastanawiali się, czy opłacani z budżetu państwa funkcjonariusze powinni zajmować się ochroną byłej posłanki PiS podczas jej prywatnego urlopu.

Pawłowicz zareagowała na publikację dziennika, zarzucając mu antypolskie działanie. "W czasie 3-dniowego pobytu na Helu tylko dzięki obecności SOP uniknęłam fizycznego ataku na mnie. Nie mówiąc o słownej agresji" - napisała.

Rzecznik SOP podpułkownik Bogusław Piórkowski lakonicznie odpowiedział na pytanie dotyczące ochrony byłej posłanki. "Informujemy, że SOP realizuje zadania określone ustawą z 8 grudnia 2017 r. o Służbie Ochrony Państwa (Dz.U. z 2021 r. poz. 575, z późn. zm.). Artykuł 3 pkt 1 tej ustawy określa osoby objęte ochroną, natomiast artykuł 63 pkt 1 zapewnia ochronę form i metod zadań realizowanych przez SOP" - cytuje jego odpowiedź "Fakt".

Redakcja poleca

RadioZET.pl/"Fakt"/Twitter