Obserwuj w Google News

Nieoficjalnie: Będzie dymisja Łukasza Mejzy. To koniec kariery wiceministra?

2 min. czytania
03.12.2021 16:17
Zareaguj Reakcja

Łukasz Mejza zostanie zdymisjonowany - informuje nieoficjalnie Polsat News. Polityk jest od października wiceministrem sportu. Niedawno "Wirtualna Polska" ujawniła, że Mejza założył firmę medyczną, która miała zachęcać do udziału w eksperymentalnym leczeniu przewlekłych chorób.

Łukasz Mejza
fot. Piotr Molecki /East News

Łukasz Mejza zostanie zdymisjonowany ze stanowiska wiceministra sportu - podaje nieoficjalnie Polsat News. Polityk wiceszefem resortu został w październiku. Wirtualna Polska napisała w ub. tygodniu, że Mejza założył w przeszłości firmę medyczną, która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami chorych m.in. na raka, Alzheimera, Parkinsona.

Mejza miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów, a także opiekunów dzieci, o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak - tak w Polsce, jak i na całym świecie - uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne. Według wp.pl, interes Mejzy nie wypalił, a pacjenci i ich rodziny zostali oszukani.

Redakcja poleca

Polsat News: Łukasz Mejza odejdzie z rządu

W związku z publikacją Mejza zapowiedział w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, że treść artykułu będzie przedmiotem postępowań sądowych, oraz że podjął kroki prawne, mające na celu ochronę jego dobrego imienia i reputacji. Według niego publikacja "jest kolejnym nierzetelnym atakiem na jego wizerunek i dobre imię".

Polityk twierdzi, że ani on ani spółka Vinci NeoClinic sp. z o.o. nie wystawili "ani jednej faktury i nie zarobili złotówki na działalności opisanej w artykule". "Spółka nigdy nie zamierzała prowadzić i nie prowadziła działalności medycznej. Przedmiotem jej działalności miało być prowadzenie biura turystyki medycznej. Autorzy materiału mogli z łatwością potwierdzić tę informację w publicznych rejestrach zawierających dane spółki" – napisał Mejza.

Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku. Wcześniej był radnym woj. lubuskiego. Mandat poselski objął po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Na listach PSL znalazł się z rekomendacji Kukiz'15, z którym ludowcy zawiązali porozumienie przed wyborami. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony.

RadioZET.pl/ Polsat News/ PAP