Obserwuj w Google News

Prokuratura umarza śledztwo ws. zbiórki na nowe Seicento. Będzie zażalenie

1 min. czytania
26.09.2019 14:51
Zareaguj Reakcja

Będzie zażalenie na decyzję krakowskiej prokuratury, która umorzyła śledztwo w sprawie przywłaszczenia pieniędzy ze zbiórki na nowe Seicento dla Sebastiana Kościelnika. Postanowienie w tej sprawie zaskarży obrońca kierowcy – dowiedziało się Radio ZET.

Zbiórka na nowe seicento
fot. Reporter Poland

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chodzi o kwotę około 150 tysięcy złotych zebraną na portalu pomagam.pl.

Dorobili się na "nowym seicento" dla Sebastiana K. Prokuratura umarza śledztwo

Mecenas Władysław Pociej uważa, że organizator zbiórki popełnił przestępstwo przywłaszczając sobie wraz z żoną zebrane pieniądze. Zbiórka ruszyła po tym, jak Sebastian Kościelnik usłyszał zarzuty spowodowania wypadku z udziałem byłej premier Beaty Szydło. Kościelnik deklarował, że po zakończeniu procesu podejmie decyzję, co zrobić z pieniędzmi wpłaconymi przez internautów.

Prokuratura umorzyła śledztwo

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko, śledczy nie dopatrzyli się przestępstwa, mimo że organizator składki wydał większość zebranych pieniędzy na własne cele.

- Ten pan według regulaminu stał się właścicielem tych pieniędzy, w związku z tym nie można mówić, że on przywłaszczył cudze pieniądze. To oczywiście jest naganne, bo wykorzystał sytuację, ale trudno mówić o przywłaszczeniu cudzych pieniędzy w takiej sytuacji - przekonywał Hnatko.

RadioZET.pl/ Przemek Taranek