Obserwuj w Google News

Nagranie z politykiem PiS hitem sieci. Tak odpowiadał na pytania dziennikarza TVN

Beata Czuma-Hyk
2 min. czytania
06.10.2022 16:26
Zareaguj Reakcja

Dziennikarz TVN24 zapytał senatora PiS Józefa Łyczaka o to, jak rząd radzi sobie z walką z inflacją. Poprosił też polityka partii rządzącej, aby poradził coś Polakom na szalejącą drożyznę. Odpowiedzi Łyczaka mogą zaskoczyć oglądających nagranie rozmowy.

Nagranie z politykiem PiS hitem sieci. Tak odpowiadał na pytania dziennikarza TVN
fot. Twitter/Szkło Kontaktowe

Inflacja w Polsce stale rośnie. Tydzień temu Główny Urząd Statystyczny podał, że inflacja we wrześniu wyniosła rok do roku 17,2 proc. Z kolei w sierpniu było to 16,1 proc., a w lipcu 15,6 proc. Analitycy przewidują, że do końca roku inflacja dalej będzie rosnąć, a jej szczyt nastąpi na początku przyszłego roku w wysokości przekraczającej 20 proc. Polacy narzekają na drożyznę i oczekują od rządu konkretnych działań. 

Dziennikarz TVN24 Radomir Wit zapytał w Sejmie senatora PiS Józefa Łyczaka, jak rząd walczy z inflacją i czy ma na to strategię. Odpowiedzi polityka były jednak wymijające.

- No, cały czas próbuje coś ten rząd robić - powiedział polityk PiS. Dziennikarz zapytał więc, jakie są efekty tych działań rządu.- Efekty są takie, jakie są, prawda? - odpowiedział Łyczak.

Redakcja poleca

Wit magluje senatora Łyczaka

Radomir Wit nie zrażał się i zapytał, jak w takiej sytuacji spinać budżety domowe. Senator Łyczak chwilę pomyślał i odpowiedział: - No jakoś spinamy, jakoś spinamy.

Na koniec dziennikarz zapytał polityka, co ma robić osoba, która nie ma na czym oszczędzać. Łyczak przyznał, że taka osoba "ma bardzo trudną sytuację".

Wideo z rozmową momentalnie stało się hitem sieci. Ma ponad tysiąc polubień i setki udostępnień. Internauci komentują, że dziennikarz wykazał się dużą cierpliwością dla polityka, który nie udzielił ani jednej konkretnej odpowiedzi. Zwracają też uwagę, że polityk partii rządzącej nie wydaje się być przejęty trudną sytuacją Polaków, spowodowaną inflacją i drożyzną.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Twitter/Szkło Kontaktowe