Obserwuj w Google News

Trzaskowski zdradził swoje plany na wybory. "Chcę ubiegać się o reelekcję"

2 min. czytania
15.07.2021 11:04
Zareaguj Reakcja

- Jestem prezydentem miasta stołecznego, i tak planuję ubieganie się o reelekcję - powiedział w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zastrzegł przy tym, że nie jest to ostateczna decyzja.

Rafał Trzaskowski
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER

Rafał Trzaskowski był pytany w czwartek w TOK FM, czy będzie ubiegał się o ponowny wybór na stanowisko prezydenta stolicy. - Jestem prezydentem miasta stołecznego, i tak planuję ubieganie się o reelekcję. Natomiast nauczyło mnie życie polityczne tego, żeby nie podejmować decyzji kilka lat wcześniej w sposób definitywny, bo wszystko się może zmienić. Przede wszystkim nieznana jest sytuacja polityczna. Ale mam nadzieję, że będzie mi dane ubiegać się o kolejną kadencję w Warszawie - powiedział Trzaskowski.

Trzaskowski zdradził swoje plany na następne wybory. "Chcę ubiegać się o reelekcję"

Polityczna przyszłość prezydenta Warszawy stanęła pod znakiem zapytania po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Spekulowano, że Trzaskowski, który otrzymał ponad 10 mln głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich i jest jednym z najpopularniejszych polityków w kraju, może powalczyć o przywództwo w pogrążonej w kryzysie Platformie Obywatelskiej. Trzaskowski pod koniec czerwca zadeklarował nawet, że chce walczyć o z Donaldem Tuskiem o władzę w partii. Opowiadał się za przeprowadzeniem wyborów na szefa Platformy Obywatelskiej po rezygnacji Borysa Budki. Jednak 3 lipca na Radzie Krajowej PO Tusk został pełniącym obowiązki przewodniczącego. Tym samym stał się nowym szefem bez wyborów. Trzaskowski się z tym pogodził.

- Ponieważ prezydium Platformy Obywatelskiej podjęło jasną decyzję, że teraz nie jest czas na organizację wyborów, w związku z tym, ja to przyjmuję do wiadomości i dzisiaj wszyscy patrzymy w przyszłość – mówił Trzaskowski. Wykluczył też opuszczenie partii. – Nie opuszczam Platformy Obywatelskiej, nigdzie się nie wybieram – zapewnił.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/TOKFM/PAP/oprac. AK