Obserwuj w Google News

Będzie rekonstrukcja rządu? Dworczyk zdradza, w których resortach może dojść do zmian

2 min. czytania
08.09.2021 09:39
Zareaguj Reakcja

Nie jest przewidywana głęboka rekonstrukcja rządu - mówił w Radiu ZET Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera wymienił, które ministerstwa mogą zmienić swoich szefów. Skomentował również medialne pogłoski o rzekomej swojej dymisji. 

Michał Dworczyk
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Rekonstrukcja rządu może wydarzyć się już jesienią, choć jej termin nie został bliżej sprecyzowany - informował przed dwoma tygodniami Onet, podając nazwiska ministrów, którzy mogą pożegnać się ze swoimi urzędami. W artykule wspomniano m.in. o Michale Kurtyce (minister klimatu) czy Grzegorzu Pudzie (minister rolnictwa), a także o potencjalnych następcach wyrzuconego z koalicji Jarosława Gowina na stanowisku ministra rozwoju. 

Rekonstrukcja rządu. Dworczyk podał, w jakich resortach może dojść do zmian

Doniesienia te skomentował w środowej audycji Beaty Lubeckiej "Gość Radia ZET" Michał Dworczyk. - Nie jest przewidywana głęboka rekonstrukcja rządu. [...] Wiemy od dawna, że pan minister Michał Kurtyka chce odejść, wiemy, że nie ma w tej chwili ministra rozwoju, więc pewne zmiany w sposób naturalny muszą się odbyć - powiedział szef Kancelarii Premiera. 

Redakcja poleca

Był też pytany, czy związany z Adamem Bielanem Kamil Bortniczuk zostanie ministrem sportu. Przypomnijmy, że nadzór nad tym obszarem sprawuje obecnie wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. - Nie wiem, aby takie decyzje zapadły, a te decyzje są decyzjami koalicyjnymi. [...] Natomiast ministerstwo sportu dzisiaj bardzo dobrze funkcjonuje pod skrzydłami premiera Glińskiego i nie słyszałem informacji, że coś miałoby się w tej sprawie zmieniać – stwierdził szef KRPM. 

Dworczyk do dymisji? "Nie zajmuję się plotkami"

Dworczyk odniósł się także do medialnych doniesień, jakoby sam miał stracić stanowisko. - Gdyby politycy zajmowali się plotkami bądź komentowaniem plotek, to pewnie nic innego by nie robili - przyznał, dodając, że nie ma "problemów ze spaniem".

Tego rodzaju informacji na temat roszad, czy to w klubie, czy to w Sejmie, czy w rządzie jest sporo i ja się raczej plotkami nie zajmuję. Podobnie jak inni członkowie rządu, jestem gotowy do pracy na każdym odcinku, na którym kierownictwo uzna, że akurat powinniśmy działać - Michał Dworczyk

Zdaniem Onetu Dworczyka mogłaby czekać dymisja z powodu tzw. afery mailowej. Minister padł ofiarą hakerów, którzy od dwóch miesięcy publikują w internecie fragmenty jego służbowej korespondencji mailowej. 

"Jeden z naszych rozmówców twierdzi, że wśród nieznanych jeszcze maili znajduje się korespondencja, w której w negatywnym świetle przedstawiani są czołowi ludzie PiS. Wedle tej logiki, dymisja Dworczyka byłaby próbą ograniczenia skali skandalu w razie publikacji takich maili" - mogliśmy przeczytać w Onecie pod koniec sierpnia. 

RadioZET.pl/PAP(P. Śmiłowicz)/Onet.pl/smr