Obserwuj w Google News

Rząd szykuje ograniczenia swobód obywatelskich? Poseł alarmuje

1 min. czytania
16.06.2021 16:34
Zareaguj Reakcja

– W niedługim czasie możemy spodziewać się zaostrzenia prawa jeśli chodzi o swobody obywatelskie – powiedział Cezary Tomczyk z KO po wyjściu z tajnego posiedzenia Sejmu na temat cyberataków na Polskę. Według szefa klubu Koalicji Obywatelskiej w ciągu najbliższych tygodni rząd może uderzyć m.in. w wolność internetu.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Sejmie
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Tajne posiedzenie Sejmu na temat cyberataków dobiegło końca. Po ataku na prywatną skrzynkę mailową szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka posłowie mieli poznać szczegóły sprawy. Opozycja skrytykowała jednak rząd, że nie przedstawił żadnych istotnych informacji, a rządzący podchodzą niepoważnie do kwestii bezpieczeństwa państwa.

Tajne posiedzenie Sejmu. "Rząd będzie chciał ograniczyć swobody obywatelskie"

Cezary Tomczyk z KO powiedział, że podczas posiedzenia odniósł wrażenie, jakoby rząd przygotowywał się do ograniczenia swobód obywatelskich w Polsce. – Chciałbym przekazać bardzo ważną informację, że z tego wszystkiego, co dzisiaj usłyszeliśmy, wybrzmiewa pewna zapowiedź, która nie została jednak sformułowana wprost, więc mogę o niej powiedzieć. Że będziemy mogli spodziewać się w niedługim czasie zaostrzenia prawa jeżeli chodzi o swobody obywatelskie  – stwierdził Tomczyk.

Zdaniem posła Koalicji Obywatelskiej ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy rząd PiS „będzie chciał uderzyć w wolność internetu, wolność wypowiedzi, wolność wolnej prasy i wolnych mediów”. - Taką wypowiedź nie wprost dzisiaj mogliśmy między wierszami usłyszeć – dodał poseł KO.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/TVN24/Gazeta.pl/oprac. AK