Obserwuj w Google News

Rzeszów z komisarzem wyborczym. Premier podpisał nominację

1 min. czytania
25.02.2021 10:20
Zareaguj Reakcja

Komisarz wyborczy w rzeszowskim ratuszu. Po ustąpieniu prezydenta Tadeusza Ferenca jego obowiązki przejmie tymczasowo Marek Bajdak. Wybory nowego prezydenta Rzeszowa najprawdopodobniej odbędą się 9 maja.

Rzeszów
fot. Rafal JABLONSKI/East News (2)

Tadeusz Ferenc nie jest już prezydentem Rzeszowa. Jego obowiązki przejmuje na mocy Kodeksu wyborczego wyznaczony przez rząd komisarz. Został nim Marek Bajdak, ostatnio dyrektor w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Sam Ferenc ogłosił na konferencji prasowej, że na swojego zastępcę zaproponuje obecnego wiceministra sprawiedliwości, polityka Solidarnej Polski, Marcina Warchoła. Swojego kandydata ma wystawić Prawo i Sprawiedliwość.

Tadeusz Ferenc rezygnuje z urzędu. P.O. prezydenta Rzeszowa został Marek Bajdak 

- Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył do pełnienia funkcji prezydenta miasta Rzeszowa Marka Bajdaka, nominacja została przekazana wojewodzie Ewie Leniart i zostanie wręczona w czwartek w godzinach popołudniowych - poinformował PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Redakcja poleca

Z wnioskiem o powołanie Bajdaka na pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa w ubiegłym tygodniu wystąpiła wojewoda podkarpacka Ewa Leniart. Marek Bajdak pełni obecnie funkcję dyrektora wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Koalicja Obywatelska jeszcze nie wskazała swojego kandydata, wiadomo jednak, że o urząd prezydenta stolicy Podkarpacia chciałby powalczyć poseł KO Paweł Kowal

RadioZET.pl/Polsatnews.pl