Obserwuj w Google News

Kolejny hejter posłanki KO skazany. "Prośba spełniona"

1 min. czytania
24.01.2022 13:21
Zareaguj Reakcja

Na karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności w formie prac społecznych przez 20 godzin miesięcznie skazał Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ mężczyznę, który znieważał posłankę Koalicji Obywatelskiej Agnieszkę Pomaskę.

Hejter posłanki KO skazany
fot. screen Agnieszka Pomaska Twitter (2)

Sąd skazał kolejnego hejtera posłanki Agnieszki Pomaski z opozycyjnej KO. Informację podała w poniedziałek 24 stycznia, tuż po wyroku sądu, sama parlamentarzystka.

"8 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych w wymiarze 20h miesięcznie, 1000 zł nawiązki na rzecz PCK (Polski Czerwony Krzyż, przyp.) i 1394 zł+180 zł kosztów sądowych. To koszt hejtu wobec mnie zasądzony dziś przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ" - napisała w poniedziałek na Twitterze posłanka Pomaska.

Kolejny hejter posłanki KO skazany. "Prośba spełniona"

Sprawa dotyczy wpisu Grzegorza Z. na portalu Facebook. Pomaska przytoczyła znieważające ją słowa hejtera, zaznaczając, że "spełniła jego prośbę" pozywając go do sądu. Wyrok nie jest prawomocny.

"Lesbo. Ja mam inne poglądy. Nie boję się ci napluc w r**a, bo Ty też plujesz na Polaków. Czekam gnido aż mnie pozwiesz k***o dzika (pisownia oryginalna)" - napisał o posłance KO mężczyzna. Wcześniej posłanka Pomaska wygrała w sądzie z innym hejterem. W maju 2019 roku sąd skazał mieszkańca powiatu niżańskiego na grzywnę i zwrot kosztów postępowania sądowego.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Robert Pietrzak/Twitter