Obserwuj w Google News

To badanie zmartwi Morawieckiego. Prawie połowa Polaków źle ocenia premiera i rząd

2 min. czytania
22.10.2021 17:02
Zareaguj Reakcja

W październiku działalność rządu dobrze ocenia 39 proc. badanych, a źle - 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. 46 proc. wyraża niezadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, a 38 proc. odnosi się do tego z aprobatą.

Mateusz Morawiecki
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER (East News)

W najnowszym sondażu - przeprowadzonym w dniach 4-14 października - CBOS sprawdził, jak Polacy oceniają w tym momencie działania rządu oraz Mateusza Morawieckiego jako premiera. 

Z badania wynika, że w październiku do zwolenników rządu zalicza się 33 proc. badanych (spadek o 1 pkt proc. w stosunku do września). Przeciwnicy obecnego gabinetu stanowią 38 proc. respondentów (bez zmian). 25 proc. badanych wyraża w tej kwestii obojętność (wzrost o 1 pkt proc.). Zdania w tej sprawie nie ma 5 proc. respondentów.

Sondaż. Jak Polacy oceniają rząd Mateusza Morawieckiego?

Działalność rządu dobrze ocenia 39 proc. badanych (bez zmian), a źle - 46 proc. (spadek o 3 pkt proc.). Zdania w tej sprawie nie ma 15 proc. respondentów.

Jeśli chodzi o opinie o polityce gospodarczej rządu, to 53 proc. badanych uważa, że nie stwarza ona szansy na poprawę sytuacji gospodarczej (wzrost o 1 pkt proc.), natomiast przeciwnego zdania jest 34 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.). Zdania w tej sprawie nie ma 13 proc. respondentów.

Redakcja poleca

W sondażu zbadano również społeczny odbiór premiera. 46 proc. badanych wyraża niezadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki (spadek o 1 pkt proc.), a 38 proc. odnosi się do tego z aprobatą (wzrost o 1 pkt proc.). Zdania w tej sprawie nie ma 16 proc. respondentów.

RadioZET.pl/PAP (A. Rebelińska)