Obserwuj w Google News

Jedynie 33 proc. Polaków odwiedzi groby poza miejscem zamieszkania

1 min. czytania
27.10.2021 06:58
Zareaguj Reakcja

- Jedynie 33 proc. Polaków zamierza w tym roku wyjechać poza miejsce zamieszkania, by odwiedzić rodzinne groby 1 listopada  - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

sondaż dla Radia ZET
fot. Marcin Bruniecki /REPORTER

Wszystkich Świętych 2021. Najliczniejszą grupę, która wyjedzie na cmentarze, stanowią osoby w wieku 18-29 lat, najmniej liczną - najstarsi Polacy - 70 +.

Aż 64 proc. ankietowanych w święto Wszystkich Świętych odwiedzi miejsca pochówku swoich bliskich jedynie w miejscu zamieszkania. Blisko 14 proc. pytanych w tym roku nie wybierze się wcale na cmentarz. Swoich planów na ten dzień nie zna jeszcze 2 proc. Polaków.

Sondaż na zlecenie Radia ZET został przeprowadzony w dniach 22-23.10.2021 r. przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.

Redakcja poleca

Sondaż dla Radia ZET: 33 proc. Polaków odwiedzi cmentarze poza miejscem zamieszkania

Rządzący przekonują, że w tym roku nie będzie restrykcji i zamknięcia cmentarzy w dniach 1-2 listopada. - Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych ograniczeń - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podkreślił też, że resort zdrowia będzie apelować o przestrzeganie zasad dystans-dezynfekcja-maseczka (DDM).

Podobnie zapewniał minister zdrowia Adam Niedzielski. Oświadczył, że cmentarze w czasie nadchodzących świąt pozostaną otwarte. - Tutaj nie będzie żadnego zaskakiwania, chociaż sytuacja jest o tyle dynamiczna, że przyrost, jaki mamy w ciągu ostatnich dwóch dni, jest zdecydowanie poza prognozą, która przygotowaliśmy – przyznał szef MZ.

W 2020 roku w związku ze stanem pandemii, rząd postanowił zamknąć cmentarze w dniach 31 października - 2 listopada

RadioZET.pl