Obserwuj w Google News

Nowy sondaż. Jedna partia traci poparcie. Opozycja może wygrać wybory?

2 min. czytania
26.09.2022 10:43
Zareaguj Reakcja

PiS wygrywa w najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych. Na formację rządzącą chce zagłosować 34,1 proc. ankietowanych - wynika z badania United Surveys dla Wirtualnej Polski. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska.

nowy sondaż
fot. Piotr Molecki /East News

PiS niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce w sondażach poparcia dla partii politycznych. Jak wynika z badania pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski, na ugrupowanie rządzące chce zagłosować 34,1 proc. ankietowanych. To wzrost o 1,2 pkt proc. w porównaniu do badania z początku września (było wtedy 32,9 proc.).

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,4 proc. To także nieznaczny wzrost - o 0,2 pkt proc. W badaniu z początku września KO uzyskała 26,2 proc.

Redakcja poleca

Nowy sondaż. Jedna partia traci poparcie, PiS na czele

Polska 2050 Szymona Hołowni jako jedyna w pierwszej trójce notuje spadek poparcia o 1 pkt proc. Głos na ugrupowanie Hołowni deklaruje 11,9 proc. badanych.

Na czwartym miejscu utrzymuje się Lewica z wynikiem 9,2 proc. Oznacza to wzrost o 0,6 pkt. proc. w porównaniu do sondażu z początku września, kiedy głos na Lewicę chciało oddać 8,6 proc. badanych.

Konfederacja mogłaby liczyć na 6 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 2,2 pkt proc. w porównaniu do ostatniego sondażu (było to 4,2 proc.). PSL-Koalicję Polską popiera 5 proc. badanych.

7,4 proc. respondentów nie umiało odpowiedzieć, na jakie ugrupowanie oddałoby głos.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 23-25 września 2022 roku metodą CAWI na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska