Obserwuj w Google News

"Emocjonalne wystąpienia" Dudy pomogły? PiS zyskuje w nowym sondażu, KO traci

1 min. czytania
28.02.2020 09:12
Zareaguj Reakcja

PiS z kilkunastoprocentową przewagą nad Koalicją Obywatelską, która nieco straciła w porównaniu z ostatnim badaniem - tak przedstawiają się wyniki najnowszego sondażu dla "Super Expressu". W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy inne ugrupowania - wszystkie, które aktualnie mają tam swoich przedstawicieli. 

Sondaż
fot. PAP

Jak wynika z sondażu Instytutu Pollster przeprowadzonego dla "Super Expressu" w dniach 24-26 lutego (reprezentatywna grupa 1097 Polaków), gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, na partię rządzącą głosowałoby 41,40 proc. ankietowanych, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu ze styczniowym badaniem (wówczas było 40,48 proc.). 

Sondaż CBOS: Wzrasta nieufność do prezydenta i premiera

Więcej straciła natomiast Koalicja Obywatelska, która aktualnie cieszy się poparciem 25,05 proc. badanych, podczas gdy w zeszłym miesiącu było to jeszcze 27,39 proc. Podium zamyka natomiast Lewica z rezultatem podobnym, jak ostatnio, czyli 14,35 proc. (wtedy 14,66). 

Kaczyński: Będziemy kontynuowali program, nawet z opozycyjnym prezydentem

W zestawieniu znalazło się jeszcze miejsce dla PSL i Konfederacji, a więc ugrupowań, które również mają swoich przedstawicieli na Wiejskiej. Na "ludowców" głosować chce 9,76 proc. respondentów, zaś w przypadku skrajnej prawicy odsetek ten wynosi 8,31 proc.

Szarpanina, wyzwiska i krzyki podczas wizyty Dudy w Rabce-Zdroju

- Te niewielkie zmiany poparcia są związane z aktywnością kandydatów na prezydenta. Emocjonalne wystąpienia Andrzeja Dudy mogą się przekładać na lepsze notowania PiS – komentuje w rozmowie z "SE" politolog, prof. Ewa Marciniak z UW.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/se.pl