,

Szef KRS nie wpisał w oświadczenie majątkowe 100 tys. zł. CBA podejmuje kontrolę

12.07.2019 12:38

Szef Krajowej Rady Sądowniczej Leszek Mazur nie wpisał w rubrykę oświadczenia majątkowego 100 tysięcy złotych, które zarobił jako przewodniczący KRS. W rozmowie z Onetem tłumaczył, że był to „prozaiczny błąd”, a oświadczenie natychmiast skoryguje.

Szef KRS nie wpisał w oświadczenie majątkowe 100 tys. zł. CBA podejmuje kontrolę
fot. Jan BIELECKI/East News

KRS generuje pokaźne dochody. Nie wszyscy decydują się jednak na wpisanie zarobków z tego tytułu. Na Twitterze pojawiło się oświadczenie szefa KRS, który… nie wpisał dochodów z tytułu przewodzenia Radzie.

Przywołany do tablicy sędzia Leszek Mazur tłumaczył błąd pomyłką.

Trochę może bezrefleksyjnie wpisałem, że nie uzyskałem dochodów. A te przecież były, w kwocie od 80 do 100 tys. zł. Dlatego zamierzam złożyć korektę do oświadczenia majątkowego Leszek Mazur, przewodniczący KRS, dla Onetu

Oświadczenie Mazura udostępnił w sieci sędzia Bartłomiej Starosta z Forum Współpracy Sędziów.

- Przewodniczący neoKRS Leszek Mazur rozumie na czym polega działalność społeczna. Nie bierze za to pieniędzy - napisał na Twitterze.

AKTUALIZACJA

Sprawą nieprawidłowego oświadczenia majątkowego Leszka Mazura zajęło się Centralne Biuro Antykorupcyjne. O tym, że agenci podjęli kontrolę, poinformował PAP rzecznik Biura.

Podjęliśmy czynności analityczno-kontrolne. Wyniki analizy przesądza o ewentualnych dalszych krokach Biura w tej sprawie Temistokles Brodowski, rzecznik CBA

Według mediów niewpisana kwota zarobków za 2018 r. to 80-100 tys. zł.

RadioZET.pl/Onet