Obserwuj w Google News

"Wprost" nieoficjalnie: Michał Dworczyk odchodzi z KPRM. Złożył rezygnację

1 min. czytania
29.09.2022 17:50
Zareaguj Reakcja

Michał Dworczyk złożył na ręce premiera rezygnację ze stanowiska szefa KPRM - dowiedział się nieoficjalnie tygodnik "Wprost". Tymczasem rzecznik rządu zaprzecza. - Dymisja nie została złożona - podkreślił w rozmowie z Wirtualną Polską Piotr Mueller.

Michał Dworczyk
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Michał Dworczyk złożył na ręce premiera rezygnację ze stanowiska szefa KPRM - dowiedział się nieoficjalnie "Wprost". Tym samym przestaje pełnić dotychczasową funkcję. Jak podaje "Wprost", powołując się na źródła w PiS, Dworczyk sam miał poprosić o możliwość odejścia.

Tymczasem rzecznik rządu zaprzeczył tym doniesieniom. - Dymisja nie została złożona - podkreślił w rozmowie z Wirtualną Polską Piotr Mueller.

Michał Dworczyk odchodzi z KPRM

Przypomnijmy, we wtorek dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski ustalił, że Michał Dworczyk przestanie być szefem Kancelarii Premiera. Dymisja szefa Kancelarii Premiera ma być wynikiem afery mailowej.

Od ujawnienia pierwszych maili Michała Dworczyka minęło 15 miesięcy. "Szef Kancelarii Premiera miał jednak mocne wsparcie Mateusza Morawieckiego i kolejne ujawniane w internecie kompromitujące maile nie kończyły się dla niego dymisją" - pisał dziennikarz Radia ZET.

Jak dodał, sytuacja miała się zmienić, gdy na dymisję Dworczyka zaczęły naciskać służby specjalne. W jednej z ujawnionych rozmów dotyczących wojskowości mogły się pojawić informacje więcej niż tylko poufne.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Wprost.pl/Radio ZET/Wirtualna Polska