,

„Będą piętnowani dalej”. Kaczyński straszył przeciwników PiS

10.10.2019 08:56

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński podczas środowej konwencji PiS w Sosnowcu mówił o powstaniu nowej elity władzy i „piętnowaniu” osób, które nie wspierają obozu Zjednoczonej Prawicy. 

Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński krytykował rząd PO-PSL m.in. za politykę w dziedzinie bezpieczeństwa militarnego, energetycznego, polityki społecznej, a także – jak się wyraził – bezpieczeństwa moralnego. 

Polska miała to nieszczęście i ciągle w jakiejś mierze to nieszczęście trwa, że od prawie 300 lat byliśmy przedmiotem zorganizowanej akcji dyfamacyjnej, niszczącej naszą reputację ze strony sąsiednich mocarstw. JAROSŁAW KACZYŃSKI

Jarosław Kaczyński: Ci, którzy pracują dla naszych wrogów, są napiętnowani i będą piętnowani dalej 

Według Kaczyńskiego w czasie poprzednich rządów „było tak, że do tej narracji dołączali się i to bardzo intensywnie także przedstawiciele polskich elit”. Prezes PiS zastrzegł, że mówiąc o elitach, należy użyć cudzysłowu.

– Mieliśmy filmy, książki, różnego rodzaju akcje, które w istocie wpisywały się w tę narrację, wpisywały się w sposób wyjątkowo wręcz intensywny – powiedział prezes PiS. Wymienił w tym kontekście film „Pokłosie” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

Najwięcej kontrowersji wzbudziły słowa Kaczyńskiego o wrogach obozu Zjednoczonej Prawicy.

Nowa polska elita władzy, także elita kulturalna, nie pracuje już dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani i będą piętnowani dalej.  Prezes PiS

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński będzie piętnować wrogów PiS? ''Prezes Polski nie wytrzymał ciśnienia''

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. 

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Wyborcza