Obserwuj w Google News

Konrad Fijołek wygrywa wybory w Rzeszowie w pierwszej turze

1 min. czytania
13.06.2021 20:45
Zareaguj Reakcja

Konrad Fijołek wygrywa przedterminowe wybory w Rzeszowie w pierwszej turze, uzyskując niemal 56 proc. poparcia - wynika z sondażu exit poll, który w trakcie wyborów przeprowadził Instytut Badań Samorządowych. 

Konrad Fijołek
fot. Konrad Fijołek z żoną podczas wieczoru wyborczego/PAP

Konrad Fijołek wygrał wybory prezydenckie w Rzeszowie. Kandydat "zjednoczonej opozycji" (KO, Lewicy, Polski 2050 Szymona Hołownię, PSL i ruchy miejsce) uzyskał niemal 56 proc. poparcia (dokładnie 55,80 proc.). 

Druga w zestawieniu Ewa Leniart (wojewoda podkarpacka popierana przez PiS) uzyskała 25,10 proc. Na posła Konfederacji Grzegorza Brauna głosowało 9,80 proc. rzeszowian, a na wiceministra sprawiedliwości (popieranego przez Solidarną Polskę, Porozumienia, Kukiz'15 i byłego włodarza miasta Tadeusza Ferenca) Marcina Warchoła zaledwie 9,30 proc. 

Wyniki exit poll, czyli badanie przeprowadzane przy wyjściu z lokali wyborczych, przeprowadza Instytut Badań Samorządowych (IBS), działający w ramach Ogólnopolskiej Grupy Badawczej. Wyniki sondażu exit poll po wyborach w Rzeszowie udostępni o godzinie 21:00. Jak zapowiada IBS, ankieterzy zbiorą nie tylko informacje, na kogo głosowali mieszkańcy Rzeszowa, ale też przeanalizują rozkład ich głosów ze względu na płeć, wiek, wykształcenie i decyzje wyborcze w poprzednich latach.

Wybory w Rzeszowie 13 czerwca 2021

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa, które miały odbyć się 9 maja, zostały ostatecznie przesunięte na 13 czerwca

RadioZET.pl