Obserwuj w Google News

Zmiany w rządzie. Kolejny minister odchodzi ze stanowiska

2 min. czytania
12.10.2022 10:31
Zareaguj Reakcja

Minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański potwierdził w środę, że odchodzi ze stanowiska. Jak podkreślił, liczy, że nowe otwarcie także personalne pomoże w zakończeniu sporu z Brukselą w sprawie praworządności.

Szymański
fot. Paweł Wodzyński/East News

Konrad Szymański zapytany w środę przez Polsat News, czy to prawda, że odchodzi ze stanowiska, odparł: "Tak". Dopytywany, kiedy to się stanie, odpowiedział, że "od dzisiaj".

Kolejna dymisja w rządzie. Konrad Szymański odchodzi ze stanowiska

Na pytanie, czym jest spowodowana ta dymisja, odpowiedział, że "przez bardzo długi czas zabiegał, aby doprowadzić do deeskalacji różnych sporów i w wielu sprawach to się udawało". - Natomiast ten zasadniczy spór cały czas natrafia na różnego typu blokady tak w Polsce, jak i Brukseli. I myślę, że nowe otwarcie, także personalne, być może temu pomoże - podkreślił Szymański.

Interia donosi już o dwóch potencjalnych następcach Szymańskiego. To Szymon Szynkowski vel Sęk oraz Paweł Jabłoński - obydwaj pełnią obecnie funkcje wiceministrów spraw zagranicznych.

Redakcja poleca

Szymański piastował urząd ministra ds. UE od marca 2020 roku. Nie miał wydzielonego resortu, jego stanowisko powstało w ramach KPRM. Wcześniej w latach 2015-19 był sekretarzem stanu w MSZ, a w latach 2004-14 deputowanym do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS.

Przypomnijmy, że odejście Dworczyka oraz Szymańskiego to niejedyne roszady personalne w Kancelarii Premiera. Od kilku dni wiadomo też, że biurem szefa rządu pokieruje były marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Interia/Polsat News