Obserwuj w Google News

AGROunia i Porozumienie łączą siły. WP: Powstaje nowa partia

1 min. czytania
02.02.2023 12:08
Zareaguj Reakcja

AGROunia i Porozumienie łączą siły i rejestrują nową partię, żeby pod wspólnym szyldem wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych – podała w czwartek Wirtualna Polska.

Michał Kołodziejczak
fot. Krzysztof Radzki/East News

Jak informuje Wirtualna Polska, proces rejestracji partii już się rozpoczął. Nazwa ugrupowania utrzymywana jest w tajemnicy, ale wiadomo, że będzie miało dwoje liderów: Magdalenę Srokę i Michała Kołodziejczaka – przekazała WP.

Nowa partia: AGROunia i Porozumienie łączą siły

"Celem ugrupowania jest samodzielny start w jesiennych wyborach i zbudowanie list na bazie własnych środowisk" – pisze Wirtualna Polska. Zdaniem rozmówców portalu o powstaniu nowej partii "przesądziły brak jasnej deklaracji głównych partii opozycyjnych w sprawie formuły startu w wyborach oraz brak satysfakcjonującego dla Porozumienia i AGROunii miejsca przy negocjacyjnym stole".

Redakcja poleca

– Od pewnego czasu prowadzimy rozmowy z Michałem Kołodziejczakiem na temat zbudowania wspólnego projektu. Czas, żeby po stronie opozycji zabrać się do konkretnej pracy, bo tego oczekują od nas ludzie – powiedziała w rozmowie z WP Magdalena Sroka.

Więcej szczegółów odsłania lider AGROunii. – Widzę, że opozycja jest sparaliżowana, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, stąd nasz szybki ruch. Wysyłamy jasny sygnał, że łączymy środowiska, które są na dwóch biegunach: miasto i wieś. Tworzymy projekt dla tych, którzy zawiedli się na PiS – mówi WP Kołodziejczak.

Według Wirtualnej Polski "ludzie związani z Porozumieniem podkreślają, że w nowym ugrupowaniu znajdzie się miejsce dla byłego wicepremiera i ich byłego szefa Jarosława Gowina". Jak zaznaczają, decyzja należy do niego, a weryfikacja do wyborców.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska