Obserwuj w Google News

Awantura w Sejmie. Hołownia wyłączył Suskiemu mikrofon

2 min. czytania
21.11.2023 12:40
Zareaguj Reakcja

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia starł się z posłem PiS Markiem Suskim. Parlamentarzyście został wyłączony mikrofon, nie było bowiem jasne, w jakim trybie chce wystąpić.

Marek Suski w Sejmie
fot. Sejm RP/YouTube

Trwa  trzeci dzień obrad pierwszego posiedzenia Sejmu. Marszałek Szymon Hołownia wdał się w utarczkę słowną m.in. z posłem PiS Markiem Suskim.

Szymon Hołownia do Marka Suskiego: "Pana obecność mnie cieszy"

Szymon Hołownia otworzył obrady w trzecim dniu pierwszego posiedzenia Sejmu. W pewnym momencie marszałek upomniał ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który przekroczył czas wypowiedzi. Polityk powiedział, że chce wystąpić jako poseł, a nie jako minister, wobec czego miał mniej czasu. Hołownia zaczął cytować regulamin Sejmu, aby wyjaśnić, komu, w jakich okolicznościach i jak długi przysługuje czas na wypowiedź.

Nagle na mównicy sejmowej znalazł się poseł Marek Suski. - Panie pośle Suski. W jakim trybie znalazł się pan przed obliczem wysokiej izby? Ta obecność mnie cieszy, natomiast został zgłoszony tryb formalny.  Wystąpił już jeden z posłów jako przeciwnik tego trybu... - zapytał Hołownia. - W trybie z przyzwyczajenia - odrzekł parlamentarzysta. - Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Wszystko to jasne - odparł marszałek, odwołując się do tłumaczeń posła, które były trudne do zrozumienia, ponieważ mikrofon przy mównicy sejmowej został wyłączony. Można było jedynie słyszeć, jak Suski wykrzykuje hasło: "to jest skandal!".

Redakcja poleca

Źródło: Radio ZET

Nie przegap