CBA pokazało, jak prezydent miasta przyjmuje pieniądze. Jest nagranie

17.03.2023 15:02

Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało na swojej stronie nagranie w związku ze sprawą prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, oskarżonego o korupcję. Biuro upubliczniło dowód ze śledztwa po tym, jak sąd odmówił aresztowania samorządowca. - Publikujemy (je) bez szerszego komentarza – zaznaczył w nagraniu Robert Sosik, z zespołu prasowego CBA.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego
fot. screen: Jarosław Górczyński/Facebook

CBA ujawniło nagranie, na którym oskarżony prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński (zgodził się na publikację danych i wizerunku) przyjmuje pieniądze.

W czwartek sąd w Katowicach nie zdecydował o aresztowaniu prezydenta. Śledczy zatrzymali Jarosława Górczyńskiego, zarzucając mu przyjęcie kilku łapówek o łącznej wartości 40 tys. złotych.

Ostrowiec Świętokrzyski. CBA ujawniło, jak prezydent przyjmuje pieniądze

CBA dowodzi, że "istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanego podejrzanemu czynu". "Materiał dowodowy przeciwko Jarosławowi G. jest kompletny. Prokuratura Krajowa zapowiada złożenie zażalenia" – czytamy na stronie CBA.

Funkcjonariusze biura zatrzymali Jarosława G. we wtorek, 14 marca br., w trakcie pełnienia obowiązków służbowych, gdy ten opuszczał jedną z miejskich spółek. Mieli przeszukać miejsce zamieszkania prezydenta, urząd miasta oraz „inne lokalizacje na terenie woj. świętokrzyskiego”. Zabezpieczyli przy tym dokumenty i nośniki danych elektronicznych, które mogą mieć znaczenie dowodowe.

- Wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej spekulacji dotyczących motywów działania w tej sprawie prokuratury i funkcjonariuszy CBA, prokurator prowadzący śledztwo wyraził zgodę na publikację zabezpieczonego materiału filmowego. Publikujemy go bez szerszego komentarza – powiedział Robert Sosik, z zespołu prasowego CBA.

Śledztwo w tej sprawie prezydenta Ostrowca prowadzone jest w związku z podejrzeniem przestępstwa polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w łącznej kwocie co najmniej 40 tys. złotych, również w zamian za zatrudnienie określonych osób.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Cba.gov.pl/Jarosław Górczyński - Facebook