Obserwuj w Google News

"Do ciebie mówię, ty świnio Tuska". 49-latek poturbował Borysa Budkę

2 min. czytania
22.09.2023 17:57
Zareaguj Reakcja

"Człowiek ziejący nienawiścią czerpaną z przekazów Kaczyńskiego i rządowej telewizji zaatakował mnie w centrum Katowic" - napisał na Twitterze Borys Budka z PO. Policja zatrzymała już 49-letniego mężczyznę.

Budka poturbowany w Katowicach
fot. Piotr Molecki /East News

Jak relacjonowała rzeczniczka katowickiej policji podkomisarz Agnieszka Żyłka, ok. godz. 11.20 do policjantów patrolujących rejon Galerii Katowickiej w ścisłym centrum miasta zgłosił się poseł Borys Budka, który przekazał, że "podszedł do niego nieznany mu mężczyzna, wytrącił mu telefon, a następnie miał go znieważyć i naruszyć nietykalność".

Policjanci podjęli interwencję, w efekcie której zatrzymali 49-letniego mężczyznę. - Obecnie wykonywane są z nim czynności procesowe. Zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Policjanci zabezpieczają też monitoring sklepu – wskazała podkomisarz Żyłka.

Redakcja poleca

Borys Budka pobity w Katowicach

W rozmowie z dziennikarzami szef klubu KO opowiadał, że sytuacja rozpoczęła się, gdy stał w kolejce do kasy w jednym ze sklepów odzieżowych na poziomie minus 1 Galerii Katowickiej. Usłyszał wówczas za sobą wołanie: „ty Niemcu, ty nazisto”.

Gdy Budka zapytał, czy to słowa skierowane do niego, miała paść odpowiedź: "tak, Budka, do ciebie mówię, ty świnio Tuska". Mężczyzna miał też zapowiedzieć, że czeka na posła na zewnątrz. Poseł relacjonował, że gdy wyszedł ze sklepu i pojechał schodami ruchomymi na parter, mężczyzna miał tam się kręcić.

Gdy poseł zauważył, że mężczyzna idzie w jego kierunku, wziął telefon, aby włączyć nagrywanie. Według relacji Budki sprawca wytrącił mu telefon z ręki, a gdy próbował go podnieść, popchnął go. W rezultacie telefon spadł za bariery na kondygnację niżej.

"Człowiek ziejący nienawiścią czerpaną z przekazów Kaczyńskiego i rządowej telewizji zaatakował mnie w centrum Katowic. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Dziękuję za Wasze słowa wsparcia i solidarności. Obiecuję, wygraMy" - napisał na Twitterze Budka.

Nie przegap