Obserwuj w Google News

Polska 2050 i PSL razem. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili współpracę

2 min. czytania
07.02.2023 11:41
Zareaguj Reakcja

- Tak, chcemy stworzyć jedną listę. Wspólną listę spraw do załatwienia - powiedział podczas konferencji prasowej w Senacie Szymon Hołownia. - Zdecydowaliśmy się z Władkiem Kosiniakiem-Kamyszem na ten krok. Chcemy stworzyć listę najważniejszych spraw do załatwienia przez przyszły rząd - dodał.

hołownia kosiniak-kamysz
fot. PAP

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosili podczas konferencji prasowej w Senacie, że Polska 2050 i PSL rozpoczynają współpracę programową. Nie oznacza ona wspólnej listy na wybory parlamentarne, ale ma stanowić "pierwszy krok".

- Zdecydowaliśmy się z Władkiem Kosiniakiem-Kamyszem na ten krok. Chcemy stworzyć listę najważniejszych spraw do załatwienia przez przyszły rząd - mówił Hołownia. - Tak, jedna lista spraw do załatwienia jest kluczowa, bo dzień po wyborach trzeba będzie przejść do działania - wtórował mu Władysław Kosiniak-Kamysz.

Redakcja poleca

Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili współpracę programową

Politycy zapowiedzieli, że niebawem powstanie wspólny zespół ekspertów. - Wypracuje on katalog tych spraw do załatwienia. Skład zespołu przedstawimy jeszcze w tym tygodniu, wraz z harmonogramem prac - mówił Hołownia.

- Chcemy jeszcze raz podkreślić, że ten proces, który tylu próbowało zacząć od końca, trzeba zacząć od początku. Od wyborców i ich spraw. Cieszę się, że możemy zacząć prace w atmosferze zaufania i wzajemnego szacunku - dodał lider Polski 2050.

Politycy potwierdzili, że są w stałym kontakcie z innymi szefami partii opozycyjnych, ale nie rozmawiali o swoim projekcie z Donaldem Tuskiem. Na pytania dziennikarzy, co nowego wnosi ich inicjatywa i jaki sens miała dzisiejsza konferencja, tłumaczyli, że opozycja w pierwszej kolejności potrzebuje opracowania programu, a efektem końcowym może być umowa o listach wyborczych.

"To nie jest czas rozpoczynania rozmów o rozmowach, to czas decyzji" - napisał na Twitterze rzecznik PO Jan Grabiec.

RadioZET.pl