Obserwuj w Google News

"Lobbysta". Oburzenie w Sejmie, Hołownia wyprosił osobę z sali obrad

2 min. czytania
07.12.2023 19:42
Zareaguj Reakcja

Niespodziewany incydent w trakcie obrad Sejmu. Podczas debaty ws. zamrożenia cen energii na sali plenarnej pojawiła się niezidentyfikowana osoba. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poprosił, by opuściła salę. – Lobbysta, lobbysta – skandowali posłowie PiS.

Incydent w Sejmie, Hołownia reaguje
fot. Piotr Molecki/East News

Incydent w Sejmie. Jak podkreślają posłowie PiS, m.in. były minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, na sali obrad pojawił się na chwilę Marek Wójcik, szef resortu cyfryzacji i administracji w latach 2014-2015. Nie jest on jednak parlamentarzystą obecnej kadencji.

Zobacz także:  Lobbysta: kim jest? Czy lobbing jest w Polsce legalny?

W trakcie obrad doszło do zamieszania. - Mamy pewne wątpliwości natury formalnej, czy pan stoi tutaj na końcu sali, jest posłem? - pytał marszałek Szymon Hołownia. Choć na początku padły potwierdzenia, to po chwili Hołownia zmienił ton.

"Lobbysta". Incydent w Sejmie, Hołownia reaguje

- Przepraszam, pan jest parlamentarzystą, czy nie jest? Rozumiem, że nie jest. To proszę opuścić salę – wyprosił nieproszonego gościa Hołownia. Na transmisji było widać, jak mężczyzna zamienił słowo z jednym z posłów i wyszedł z sali obrad.

Redakcja poleca

Posłowie PiS zaczęli skandować wówczas "lobbysta, lobbysta". Hołownia poinformował, że ustaleniem przebiegu wydarzeń zajmie się Straż Marszałkowska. Zaapelował też o spokój. - Rozumiem, że państwa ponosi odpowiedzialność za porządek na sali, ale naprawdę zajmie się tym Straż Marszałkowska i nasi współpracownicy – podsumował.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap